All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

All in One - Crazy 4 Us

All in One place, is fucking crazy! Bine ati venit pe All in One - Crazy 4 Us!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  Contacteaza-ne!  About Us  Regulament  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Castiga IMVU CREDITS  

 

Jurnalul Xoniei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyJoi Noi 18, 2010 7:48 am

deci...e primul meu fic asha k avetzi mila Jurnalul Xoniei 750519

Ma numesc Xonia.Locul unde m-am nascut:Hamburg(Germania).Insa nu am petrecut mult timp acolo.Cam un an.In ultimii 300 de ani familia mea s-a tot mutat in diferite tzari.Va intrebatzi cum e posibil?Ei bine...nu sunt o adolescenta tocmai obishnuita.Sunt un vampir.Asha era shi familia mea.De ce ne mutam mereu?Fiindca nimeni,in afara de mine shi de matusha mea,Caroline,nu se putea abtzine din ucis oamenii.Noi nu aveam nevoie de sange,decat foarte rar.
Insa asta era in trecut.Din cauza atacurilor repetate varcolacii ne-au prins.Intreaga mea familie a fost ucisa.Doar eu am scapat.Vroiam sa ma intorc in Germania shi sa locuiesc impreuna cu matusha mea,ca nishte persoane normale,asha cum facuse ea mereu.Shi asha am shi facut.Am plecat in zori.Insa nu am putut lua avionul pt.ca inca eram urmarita de varcolaci shi trebuia sa fiu atenta.Dar asta nu era o problema pt.ca unul dintre talentele mele era viteza neobishnuita,chiar shi pt. un vampir.Puteam alerga cam cu 700km./h.Deci,am ajuns destul de repede shi m-am instalat.Dupa care s-a intors shi matusha mea de la serviciu,care m-a intampinat bucuroasa.
C:-Cat ma bucur ca ai ajuns.Mi-a fost atat de dor de tine!!
X:-Shi mie.Mi-a fost dor de tine shi de orashul meu natal.Nu credeam ca voi mai veni aici.
Dupa ce am vorbit amandoua cam 3 ore,povestindu-ne tot ce ni s-a mai intamplat,am plecat in orash.Eram atat de bucuroasa sa-l revad.Chiar daca nu am stat aici decat pana la un an,vampirii,cand sunt bebelushi,cresc mult mai repede.Primul an la vampiri inseamna cam 7 la oameni,dupa care creshterea e mai lenta,iar la 30 de ani inceteaza.Deci imi aminteam cate ceva.Nu-mi venea sa cred ca unele locuri erau exact asha cum le-am lasat.Cum ar fi cofetaria de vizavi de casa unde locuiam.Acolo ma ducea Caroline in fiecare weedend.
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyJoi Noi 18, 2010 7:58 am

apropo am uitat sa prezint personajele Jurnalul Xoniei 750519 :
Jurnalul Xoniei 00lga_by_bagnino caroline
Jurnalul Xoniei 1245862633_7593_full xonia
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyJoi Noi 18, 2010 7:59 am

restul vor aparea pe parcurs Jurnalul Xoniei 471606
Sus In jos
Carmen
Carmen
Ultra user

LeuMistret
Varsta : 28Data de inscriere : 12/11/2010Numarul mesajelor : 189Localizare : BucurestiJoburi/Distractii : Stare de spirit :

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyJoi Noi 18, 2010 8:00 am

Ah vampiri Jurnalul Xoniei 494856
Dupa cum ai observat si eu sunt pasionata de vampiri deci promit ca am de gand sa urmaresc ficul asta Jurnalul Xoniei 494856
Pana acum inceputul imi place, astept nextul! Jurnalul Xoniei 432988
Sus In jos
Ale
Ale
Ultra user

PestiSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 27/07/2010Numarul mesajelor : 453Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit : ...

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyJoi Noi 18, 2010 8:21 am

deci next Jurnalul Xoniei 432988
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyJoi Noi 18, 2010 9:02 am

A doua zi eram pregatita sa incep o viatza noua.Ba chiar m-am inscris la un liceu caci vroiam neaparat sa termin scoala.
Nu dormisem prea bine-(pt. ca eram nerabdatoare sa fiu...ma rog sa ma prefac ca sunt o simpla adolescenta)-dar ma simtzeam plina de energie.
Deshi ajunsesem mult prea devreme am intrat in clasa.Nu venisera foarte multzi elevi.Vazand o banca goala,langa fereastra, m-am ashezat in ea.Datorita mutarilolr frecvente niciodata nu avusesem timp sa imi fac prieteni.Dar asta trebuia sa se schimbe.M-am uitat in jur shi m-a atras privirea sfioasa a unui baiat cu ochii mari shi caprui.I-am zambit,iar el, vazand asta,s-a apropiat de mine.
B:-Buna!Ma numesc Bill.Tu trebuie sa fii noua noastra colega.
X:-Buna!Da,tocmai ce m-am mutat in orash.Ma numesc Xonia.
B:-Imi pare bine Xonia.
X:-Shi mie.
In acea clipa,un alt baiat s-a apropiat de noi.
B:-El e fratele meu geaman,Tom.
T:-Salutare!Imi pare bine...
B,X:-Xonia!
X:-Shi mie.
Poate ca erau fratzi gemeni,insa erau foarte diferitzi.Cel putzin la infatzishare.Bill Purta o bluza gri,mulata,blugi negri shi cizme din piele.Avea parul lung shi negru,lasat pe spate.Tom purta un tricou alb ,foarte larg(se vedea ca ii place muzica hip-hop)nishte blugi albashtrii-shi ei mult mai largi decat ar trebui-shi nishte adidashi albi de firma.Pe cap avea o shapca de la Zoo York tot alba,asortata cu tricoul shi adidashii.
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyJoi Noi 18, 2010 9:06 am

Jurnalul Xoniei 35ivm9y bill&tom
Sus In jos
Carmen
Carmen
Ultra user

LeuMistret
Varsta : 28Data de inscriere : 12/11/2010Numarul mesajelor : 189Localizare : BucurestiJoburi/Distractii : Stare de spirit :

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyJoi Noi 18, 2010 10:05 am

UUUUUUUUU Jurnalul Xoniei 494856
Au intrat si baietii in peisaj! Jurnalul Xoniei 494856 Ah de abia astept sa vad cu care dintre ei se "imprieteneste" Jurnalul Xoniei 563536
Am o vaga banuiala ca pe Bill il alege da' cine stie ce surpriza imi faci Jurnalul Xoniei 432988
Astept nextu! Jurnalul Xoniei 494856
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyVin Noi 19, 2010 9:20 am

Nu am apucat sa vorbim mult timp,fiindca s-a sunat,iar profesorul de istorie a intrat.Imi placea mult istoria,era materia mea preferata.Cu toate aceastea vroiam sa se sune...ca sa vorbesc cu el.Nu shtiu de ce,dar in preajma lui Bill ma simtzeam ciudat-in sensul bun...cred-simtzeam ceva ce n-am mai simtzit...ceva ce ma facea sa am incredere in el shi poate chiar sa-i spun adevarul despre mine.Dar nu puteam...asta niciodata...pt. ca daca ar afla probabil m-ar uri ca ceilaltzi oameni shi n-ash putea suporta...fiindca ma facea sa ma simt atat de ...umana prezentza lui,iar asta mi-am dorit din totdeauna.
Fara sa-mi dau seama,cele 6 ore au trecut.Mi-am luat ramas bun de la noii(shi primii)mei prieteni din specia umana shi m-am intors acasa.
C:-Cum a fost in prima zi ?
X:-Grozav.Deja mi-am facut 2 prieteni.
C:-Ma bucur pt. tine.De cand erai mica imi amintesc ca itzi doreai sa fii un simplu om shi sa duci o viatza linishtita shi obishnuita.
X:-Shi,datorita tzie,voi reushi.Acum nu mai pot vorbi pt. ca am multe teme.
C:-OK.Te las sa te apuci.Eu ma duc la cumparaturi.
X:-Pa.
C:-Pa.
M-am dus sus,in camera mea shi m-am apucat de teme.Sau cel putzin am incercat.Nu il mai vazusem de vreo ora shi deja imi era dor de el.Cum era posibil sa ma atashez asha de un om,din prima zi in care l-am cunoscut??
Intr-un final,mi-am luat gandul de la Bill ...shi de la frumoshii lui ochii...caprui...in fine m-am apucat serios de teme,fiindca nu vroiam sa raman in urma din prima zi.Timpul a zburat repede shi s-a facut tarziu.Invatzatul chiar te oboseshte pt. ca imi era foarte somn asha ca m-am dus sa fac un dush shi m-am bagat in pat.
Sus In jos
Carmen
Carmen
Ultra user

LeuMistret
Varsta : 28Data de inscriere : 12/11/2010Numarul mesajelor : 189Localizare : BucurestiJoburi/Distractii : Stare de spirit :

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyVin Noi 19, 2010 9:36 am

ah foarte frumos Jurnalul Xoniei 494856
astept next Jurnalul Xoniei 432988
Sus In jos
Ale
Ale
Ultra user

PestiSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 27/07/2010Numarul mesajelor : 453Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit : ...

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyVin Noi 19, 2010 9:53 am

:>
next
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptySam Noi 20, 2010 5:07 am

Intr-un final am adormit,insa nu pt. mult timp.M-am trezit gandindu-ma la Bill.Am incercat sa ignor sentimental acela care nu-mi dadea pace.Insa nu am reushit.Am stat shi m-am uitat cu ochii pe peretzi vreo 2 ore.Dar pana la urma m-am ridicat shi am ieshit pe fereastra.Numai putem…vroiam sa-l vad asha ca i-am luat urma(vampirii au un simtz al mirosului foarte bine dezvoltat,deci nu mi-a luat mult pana sa aflu unde locuieshte).
Geamul camerei lui era deschis asha ca am intrat.
Dormea adanc…m-am apropiat incet de el,i-am trecut ushor mana prin par shi l-am privit o buna perioada de timp.Dar mi-a sunt telefonul,asha ca am fugit afara.Firaarrr!!!Caroline a vazut ca lipsesc…
M-am intors repede,gandindu-ma ce scuza voi inventa.
C:-Unde ai fost?
X:-Nu puteam sa dorm asha ca am ieshit putzin sa ma plimb.
C:-Puteai sa ma anuntzi.Shtii ca e periculos sa te plimbi singura noaptea din cauza…lor.
X:-Shtiu, dar nu vroiam sa te trezesc shi in plus nu am fost depare.
C:-OK.Dar,totushi,alta data sa imi spui.
X:-OK.Noapte buna!
C:-Noapte buna!
De data asta am reushit sa adorm shi nu m-am mai trezit pana la 10(!!!)
De abia ashteptam sa ma intorc la liceu.Nu shtiam ca viatza unui om poate fi atat de placuta,chiar nu imi dau seama de ce se plang ei mereu…macar nu au coltzi,pofte ciudate shi nu sunt vanatzi de varcolaci.
Sus In jos
Ale
Ale
Ultra user

PestiSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 27/07/2010Numarul mesajelor : 453Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit : ...

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptySam Noi 20, 2010 6:57 am

next Jurnalul Xoniei 443357
Sus In jos
Carmen
Carmen
Ultra user

LeuMistret
Varsta : 28Data de inscriere : 12/11/2010Numarul mesajelor : 189Localizare : BucurestiJoburi/Distractii : Stare de spirit :

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptySam Noi 20, 2010 7:59 am

Oho incepe sa simta ceva pt Bill Jurnalul Xoniei 563536
Interesant Jurnalul Xoniei 432988
Astept nextu Jurnalul Xoniei 494856
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptySam Noi 20, 2010 9:06 am

Am ajuns in sfarshit la shcoala,i-am vazut privirea shi m-am simtzit…perfect(ca de fiecare data cand il priveam).
Oare chiar m-am indragostit de …un om!!!Gandul asta mi-a dat fiori.
B:-Eshti bine?
Tocmai ma trezise la realitzte shi mi-am dat seama ca ma holbasem la el ca o idioata de cand am ajuns.
X:-Da.Ma gandeam doar.
T:-Buna Xonia.
Tom tocmai intrase.
X:-Buna.
B:-M-am gandit…daca vrei…dupa shcoala sa mergem prin parc?Pt.ca nu am avut timp sa ne cunoashtem mai bine,iar asta ar fi un moment potrivit.
In clipa aceea mi s-au inmuiat genunchii.
X:-Sigur.Vine shi Tom?
B:-Nu.El…aa…merge la un prieten.
X:-OK.
Orele au trecut mai greu decat ieri,fiindca vroiam atat de mult sa merg cu Bill in parc…sa il cunosc mai bine.Eram atat de nerabdatoare,emotzionata shi total aeriana.Adoram cand,in ore se intorcea catre mine shi imi zambea dulce.Oare simtzea shi el ce simt eu?Sau e doar imaginatzia mea…
S-a sunat de plecare,iar eu fiind cu mintea departe,am tresarit aproape aruncand caietul pe care il aveam in mana.Mi-am bagat(mai degraba aruncat) toare cartzile in geanta shi am ieshit.
Am ajuns repede acasa,mi-am lasat ghiozdanul shi am fugit cat am putut de repede.
X:-Buna!
B:-Buna!Cum ai ajuns atat de repede?
(Ooops…am cam uitat ca un om nu se poate mishca atat de rapid)
X:-Paai…M-am intalnit cu Caroline shi i-am dat ei geanta,dupa care m-a adus cu mashina pana aproape.
B:-OK.Hai sa mergem.
Shi am ajuns in parc.Era toamna,aproape toate frunzele erau cazute,formand un covor auriu-roshcat;soarele stralucea puternic pt. acesta perioada shi se reflecta in lacul albastru shi limpede.Parca era o scena desprinsa dintr-un basm.Am stat ore intregi shi am tot vorbit despre noi…am aflat totul despre el…shi el a aflat totul(ma rog…mai putzin partea cu coltzii)despre mine.Fara sa ne dam seama s-a intunecat shi brusc m-a cuprins nelinishtea.Nu pt.ca mi-ar fi fost frica de intuneric sau ceva de genul(asta ar fi fost penibil pt. un vampir)dar ma simtzeam…in pericol.Shi,din pacate shi el a observat asta.
B:-Eshti bine?a intrebat avand o privire ingrijorata.
X:-Da…cred ca ar fi mai bines a ne intoarcem.
B:-De ce?Te simtzi rau?
X:-Nu doar ca…
Shi deodata s-a auzit ceva in tufish iar eu aproape ca era sa ma reped in el cu coltzii.
B:-E in regula.Probabil ca e vreo pisica.
Dar eu shtiam ca nu e asha.Shtiam pt. ca ii simtzeam mirosul.Eram foarte speriata,dar am incercat sa vorbesc calm.
X:-Mai bine mergem.Mi-e somn.
B:-OK.
Sus In jos
Carmen
Carmen
Ultra user

LeuMistret
Varsta : 28Data de inscriere : 12/11/2010Numarul mesajelor : 189Localizare : BucurestiJoburi/Distractii : Stare de spirit :

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptySam Noi 20, 2010 9:13 am

Ooo sper sa nu fie atacata de nici un varcolac :-s
De fapt....ba da Jurnalul Xoniei 563536 Ar fi interesant sa fie atacata si ea sa se apere si Bill sa vada :-"
UHU Jurnalul Xoniei 563536
Astept nextul Jurnalul Xoniei 494856
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptySam Noi 20, 2010 9:46 pm

Cand am ieshit din parc ma simtzeam mai linishtita,dar inca eram speriata.Am ajuns in fatza casei mele,ne-am luat la revedere shi am intrat rapid,strigand-o pe Caroline
C:-Ce s-a intamplat?Eshti bine?
X:-M-au gasitErau in parc.I-am mirosit.
Am spus in graba cu vocea tremuranda.
C:-Linishteshte-te.Atata timp cat nu ieshi noaptea afara o sa fie bine.
Am uitat sa precizez ca varcolacii nu puteau intra in casa unui vampir(era ca un fel de bluestem,daca intrau ishi pierdeau puterile),iar ziua se transformau in nishte oameni neajutoratzi.Erau periculoshi doar noaptea.Foarte periculoshi.
C:-Ma bucur ca nu tzi-au facut nimic.
X:-Mi-a fost atat de frica…
C:-Imi dau seama…dar dintr-un motiv sau altul nu te-au atacat….cine shtie, poate in sfarshit au intzeles ca tu nu eshti o ucigasha ca parintzii tai.
X:-Atunci de ce au venit aici?De ce tocmai acum…seara asta fusese perfecta inainte sa apara ei.
C:-Ma bucur ca te-ai distrat.Mi se pare mie sau intre tine shi el e ceva mai mult decat o simpla prietenie?
X:-Suntem doar prieteni…deocamdata.
C:-Chiar daca vetzi fi vreodata impreuna nu ii potzi spune adevarul.
X:-Shtiu.Ma duc sa ma culc acum.Noapte buna.
C:-Noapte buna.
M-am bagat repede in pat,dar nu aveam somn.Mi-am amintit tot ce s-a intamplat in acea seara.Nu partea cu varcolacii din tufish,ci partea in care m-am simtzit minunat alaturi de Bill.El imi spusese totul despre el shi ma simtzeam atat de prost fiindca trebuia sa-l mint.Dar nu ii puteam spune adevarul.Nimeni nu trebuia sa shtie.Intr-un final am adormit adanc.Dar m-am trezit pe la miezul noptzii pt. ca se auzea un zgomot ciudat de afara,un zgomot care ma nelinishtea.Ma intrebam daca Caroline il auzea.
M-am dus la fereastra shi am amutzit.Erau acolo,in fatza casei mele.Nu li se vedeau decat ochii roshii stralucind prin noapte.Doi varcolaci stand shi privindu-ma fioroshi.Shtiam ca atata timp cat eram in casa nu imi puteau face nimic,dar totushi imi era frica .O frica pe care nu o mai simtzisem de mult.Am stat asha shi m-am uitat complet ingrozita pe fereastra,incat nici nu am auzit-o pe matusha mea intrand.Vazandu-ma speriata,m-a luat in bratze.
C:-Nu itzi fie teama.Nu te pot rani.
X:-Va trebui sa stau cu frica asta o veshnicie.
C:-Nu e adevarat.Daca o sa vada ca eshti ca mine,dupa o perioada vor pleca.
X:-Dar daca nu?Daca ma vor urmari mereu,oriunde voi merge shi nu voi mai putea ieshi afara dupa apus niciodata?
C:-Vor pleca.Acum incearca sa le ignori maraitul shi sa dormi mai departe.
Insa era mai ushor de zis decat de facut fiindca de abia spre rasarit au incetat shi am putut sa adorm.
Sus In jos
Ale
Ale
Ultra user

PestiSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 27/07/2010Numarul mesajelor : 453Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit : ...

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptySam Noi 20, 2010 11:09 pm

Jurnalul Xoniei 235659

cum spune Carmen..daca te-ar ataca un varcolac sa te salveze Bill Jurnalul Xoniei 443357
Sus In jos
feilig
feilig
Ultra user

BerbecBivol
Varsta : 27Data de inscriere : 31/08/2010Numarul mesajelor : 165Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit :

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyMar Noi 23, 2010 3:09 am

mie nu mi.ar placea sa se intample asa Jurnalul Xoniei 750519)
sa se cunoasca mai bine si sa.si dea seama ca ar face orice unul pt celalalt si ca s.ar accepta asa cum sunt, iar apoi sa.i spuna
next
Sus In jos
Carmen
Carmen
Ultra user

LeuMistret
Varsta : 28Data de inscriere : 12/11/2010Numarul mesajelor : 189Localizare : BucurestiJoburi/Distractii : Stare de spirit :

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyMar Noi 23, 2010 3:42 am

Aaa.... m'am razgandit Jurnalul Xoniei 63219 Varcolacii aia par prea periculosi....nu ar fi prea dragut sa pateasca ceva :-s
Astept sa vad cum mai merge treaba cu Bill Jurnalul Xoniei 432988
Neext Jurnalul Xoniei 494856
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyMar Noi 23, 2010 7:43 pm

Azi nu am facut ore fiindca era ziua shcolii,iar Caroline era la serviciu.Din fericire,Bill m-a invitat la el acasa(aveam de pregatit un proiect la geografie),deci nu urma sa fie o zi plictisitoare...chiar deloc.M-am mishcat cat am putut de repede,iar in 3 minute am ajuns.M-a intampinat cu un zambet cald care m-a facut sa uit de toate problemele mele.
Am intrat shi am observat ca nu mai era nimeni.Nici macar Tom.
X:-Shi ceilaltzi?
B:-Sunt plecatzi.
Ne-am luat cu vorba(din nou)shi aproape ca am uitat de proiect.Insa niciunul dintre noi nu avea chef de asta,vroiam doar sa vorbim pt. ca ne simtzeam grozav impreuna,mereu ne distram shi acum eram sigura ca ma indragostisem de el shi speram din tot sufletul sa fie reciproc.
Timpul a trecut shi aproape ca se innoptase,asha ca,din nefericire,trebuia sa plec.Cand aproape ca ieshisem din casa,m-a prins de maneca.
B:-Nu vreau sa pleci.
X:-Nici eu,dar trebuie.
In clipa urmatoare s-a intamplat ceva cu totul neashteptat.S-a apropiat ushor de mine shi m-a sarutat tandru pe buze.Am ramas nemishcata vreo 10 secunde,privindu-l uimita,dupa care l-am sarutat shi eu shi am uitat de tot ce mi s-ar putea intampla daca nu ash pleca inainte de apus.Nu imi mai pasa de nimic.Eram atat de fericita ca in sfarshit suntem impreuna shi ii pot arata toata dragostea pe care o simt fatza de el.
Dar Caroline shi-a dat seama ca am pierdut notziunea timplului shi a venit dupa mine cu mashina.Insa deja apusese soarele shi brusc mi-am dat seama cat de iresponsabila fusesem.
Cand am ajuns in fatza casei mele ei erau deja acolo.2Varcolaci imenshi ce maraiau,aratandu-shi coltzii albi shi ascutzitzi.Vazandu-i m-a cuprins panica.Nu shtiam ce trebuie sa fac.Insa Caroline nici n-a stat pe ganduri.A sarit sa ma apere.Dar ei erau 2,deci trebuia sa o ajut.Mai ales ca din vina mea eram in situatzia asta.Am incercat sa ma adun shi am sarit pe unul dintre ei,incercand sa-mi infig coltzii in gatul lui.Insa el era mult mai puternic decat mine shi m-a trantit cat colo.Cand mi-am mai revenit shi am privit in sus,am vazut-o pe Caroline intinsa pe jos,plina de sange.In clipa aceea am crezut ca nu mai era nici o sperantza.Insa,de nicaieri,a aparut un vampir inalt,binefacut care i-a luat prin surprindere pe cele 2 fiare shi le-a omorat.
M-a luat pe mine,apoi pe matusha mea shi ne-a dus in casa.Cand shi-a dat jos haina cea neagra shi lunga am ramas shocata.Avea blana,mai mica decat a varcolacilor,dar avea.La fel shi coltzi de vampir.Ce fel de creatura era shi asta??Shi de unde venise?
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyMar Noi 23, 2010 8:41 pm

In clipa aceea mi-am indreptat privirea de la ciudata creatura vampir-varcolac la Caroline,care statea inconshtienta pe pat.Atunci,barbatul shi-a intors privirea spre mine.
D:-Va fi bine.Apropo,eu ma numesc David.Incantat de cunoshtintza Xonia.Nu shtiam ca,Caroline are o nepoata.
Am ramas fara cuvinte.De unde shtia tipul asta cum ma cheama shi ce legatura avea el cu matusha mea?
X:-De unde shtii...
D:-Pot citi gandurile.Asta e talentul meu de vampir.
X:-Dar tu...
D:-Sunt pe jumatate vampir,pe jumatate varcolar.Mama mea era varcolac,iar tatal vampir.
X:-Cum s-a putut indragosti un vampir de o jigodie ca varcolacul???Sunt doar nishte animale.Adica shtiu ca ziua se transforma in oameni,dar shi asha locuiesc in padure ca nishte salbatici.
D:-Ea nu era asha.Era aproape umana.
X:-Oricum,nu era vampir.
D:-Shi ce-i cu asta?Tu nu eshti indragostita de un om?Daca nu ma inshel,il cheama Bill.Bill Kaulitz.
Nu pot sa cred.Tipul asta imi putea citi orice gand.
D:-Asha e.
X:-De unde o shtii pe Caroline.
D:-E o veche prietena shi m-am gandit sa-i fac o vizita.Am venit chiar la timp,nu?
X:-E numai vina mea.
D:-Nu itzi face griji.Dupa cum am spus,va fi bine.Trebuie doar sa se odihneasca shi pana maine ranile i se vor vindeca.
Vampirilor li se vindecau ranile mult mai repede.Shtiam din proprie experientza.Shi eu fusesem sfashiata de fiarele alea odata.Amintirea asta m-a facut sa tremur.Vazand asta,David m-a imbratzishat,incercand sa ma linishteasca.
D:-Mai bine te duci sa te culci.Asta a fost o experientza dificila shi ai nevoie de odihna.
Avea atata dreptate.M-am dus sus,am facut un dush shi m-am trantit in pat.Am adormit instant shi nu m-am mai trezit decat pe la pranz.Bine ca era sambata.M-am ridicat repede shi am coborat jos,in bucatarie.Acolo stateau David shi Caroline.M-am uitat la David.Ca la orice varcolac,blana ii disparuse.Apoi am sarit pe Caroline shi am imbratzishat-o.
X:-Cat ma bucur ca eshti bine.Imi pare atat de rau.E numai vina mea.
C:-Ba nu e.Ar fi trebuit sa shtiu ca in preajma lui Bill itzi pierzi capul shi ar fi trebuit sa vin dupa tine mai devreme.
D:-Ce a fost a fost.Nu e momentul sa cautam vinovatzi.
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyMar Noi 23, 2010 8:43 pm

Jurnalul Xoniei Ian--Somerhalder david
Sus In jos
Carmen
Carmen
Ultra user

LeuMistret
Varsta : 28Data de inscriere : 12/11/2010Numarul mesajelor : 189Localizare : BucurestiJoburi/Distractii : Stare de spirit :

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyMier Noi 24, 2010 2:52 am

Oooooo Ian Jurnalul Xoniei 494856 Il ador pe omu asta Jurnalul Xoniei 494856 si e fooooarte buun Jurnalul Xoniei 820988)
Aww ma bucur ca s'a sarutat cu Bill, era si timpu' Jurnalul Xoniei 750519
Hmm sunt curioasa ce o sa se mai intample si mai ales daca o sa ii zica lui Bill ca e vampir :-ss
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei EmptyMier Noi 24, 2010 5:33 am

S-a auzit un ciocanit in usha.
X:-Ma duc sa vad cine e.
Desigur,eu shtiam cine e.Ii simtzeam mirosul sangelui de la o poshta.Am deschis usha shi l-am imbratzishat.Dupa ce am trait azi-noapte exact de asta aveam nevoie.De dragostea lui Bill care ma linishtea orice s-ar fi intamplat.
B:-Te iubesc.
X:-Shi eu.
Shi l-am strans shi mai tare in bratze dupa care el m-a sarutat tandru.
Exact atunci au coborat Caroline shi David.
X:-El e un vechi prieten de-al matushii mele...
D:-David.Incantat de cunoshtintza.
B:-Bill.De asemenea.
C:-Noi ne ducem in orash.Daca avetzi nevoie de ceva sunatzi-ne.
X,B:-OK.Pa.
C,D:-Pa.
De abia atunci am observat ca Bill avea o sacosha in mana.
X:-Ce ai adus?
B:-Inca trebie sa terminam proiectul la geografie.Shi nu mai avem mult timp.
Firar!Uitasem complet.Ne-am apucat de treaba shi in 2 ore am terminat.David shi Caroline inca nu venisera(probabil pt. ca shtiau ca vroiam sa raman singura cu Bill).Am comandat mancare shi am cautat un film pe net (de groaza cum ne placea amandurora dar m-am asigurat ca nu era cu varcolaci ca sa nu-mi aduc aminte de ziua de ieri).Asta urma sa fie o sambata perfecta.Ne iubeam atat de mult shi mi-ash fi dorit ca ziua de azi sa nu mai treaca.Insa aprape ca apunea soarele,David shi Caroline au ajuns iar Bill trebuia sa plece.
Sus In jos

Continut sponsorizat




Jurnalul Xoniei Vide
MesajSubiect: Re: Jurnalul Xoniei   Jurnalul Xoniei Empty

Sus In jos

Jurnalul Xoniei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All in One - Crazy 4 Us :: Fan Fiction :: Fan Fiction-
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente