All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

All in One - Crazy 4 Us

All in One place, is fucking crazy! Bine ati venit pe All in One - Crazy 4 Us!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  Contacteaza-ne!  About Us  Regulament  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Castiga IMVU CREDITS  

 

At seventeen

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

At seventeen - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: At seventeen   At seventeen - Pagina 2 EmptyVin Ian 20, 2012 9:27 am

Prea mult Twilight, prea putina originalitate!
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

At seventeen - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: At seventeen   At seventeen - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2012 12:37 am

unde e prea mult twilight?

Cartea 2: Edward Kennedy.

I-am aruncat o privire exasperata inainte sa incep sa cant. Eram putin speriat la inceput, dar April a indragit cantecelul de la primele acorduri. Am incercat sa ma relaxez si am reusit.
Camera s-a umplut de o muzica complexa si frumoasa incat era imposibil sa crezi ca era o singura chitara.
Am incetinit putin, muzica transformandu-se in ceva mai delicat si spre surprinderea mea April era cucerita si de patrea aceasta a cantecelului meu de leagan care se tesea din bogatia notelor.
Muzica deveni nemaipomenit de dulce. N-am putut sa spun nimic. O vedem pe April extrem de entuziasmata langa mine.

Cartea 1 : April Isabelle

Cantecul pe care il canta la chitara, cantecul meu, aluneca spre final, notele de incheiere trecand intr-o cheie mai melancolica. Ultimul acord ramase in aer chinuitor in linistea asternuta.
Ochii mi s-au umplut de lacrimi. Nimeni nu mai scrisese un cantec pentru mine. Eram foarte emotionata. Nu stiam cum o sa ii multumesc lui Edward. El imi zambea, iar eu taceam.
M-am apropiat de el si i-am sarutat buzele dulci. Am simtit ca tremura. Mainile mele ii ravaseau involuntar parul castaniu. Edward era cuprins acum de o stare de euforie. Mana lui cobora delicat pe spatele meu. Mi-am retras buzele, acum umede, si mi-am lipit fruntea de a lui.
- Te iubesc ! I-am soptit eu involuntar strangandu-mi buzele intr-o linie dreapta. Am inchis ochii suparata pe mine. Nu trebuia sa-i spun ca-l iubesc.
- Te-am facut sa te indragostesti de mine. A vorbit pentru prima data dupa sarut Edward.
- Nu sunt indragostita de tine. L-am contrazis eu.
- Ok, atunci vei fi in curand. A ras el.
Am lasat capul in jos.
- Ce-i? M-a intrebat Edward ingrijorat.
- Nimic. Am mintit eu. Nu credeam ca esti asa de diferit.
- Diferit? A indrebat el ridicand o spranceana.
- Da. Cum poti sa fi rau si cool, sa bei la ore, sa jignesti, sa injuri, sa fi inconjurat de persoane care au o influenta negativa asupra ta, sa te droghezi, sa faci nopti albe prin cluburi si in acelati timp sa fi si sensibil, sa vii la un spectacol de balet, sa canti cantece de leagan la chitara, sa iubesti...
- Nu stiu. M-am obisnuit sa duc o viata dubla.
- De ce ? Nu poti avea doua vieti. De ce faci asta ? Cine esti defapt tu ? Adica...ce viata preferi.
- O prefer pe cea in care sunt cu tine, cant. Asta e viata mea reala pentru ca eu asta simt sa fac, restul este doar de dragul prietenilor mei. Poate ca ar trebui sa nu mai fiu prieten cu Trev, Zoe si Kat.
- As vrea sa te cunosc mai bine pe tine, cel sensibil. Am spus eu curioasa sa-l cunosc pe Edward, baiatul pe care-l iubesc.
- Bine. Ce ai dori sa stii ? M-a intrebat el pregatit de o lunga conversatie.
- Spune-mi sincer daca il ajuti pe tatal tau. Daca si tu esti un criminal.
- Nu, April ! De ce crezi asta ?
- Ti-ai jucat atat de bine rolul incat eu nu stiu ce sa cred, nu stiu cine esti. Acum mi-e teama. I-am marturisit eu.
Ewdard a ras zgomotos. Eu m-am ridicat din pat si am inceput sa ma plimb prin camera. M-am oprit in fata unui raft cu carti.
- Tu ma vezi pe mine plin de controverse, dar defapt, eu, cel real sunt baiatul pe care il cunosti doar tu. Sunt asa cum m-ai cunoscut la cina, acum. 
Eu nu spuneam nimic, ma gandeam. Doar eu il cunosc pe Edward asa cum este el ? Am luat o carte din raft si am deschis-o exact unde era semnul de carte. Acolo erau trei foi albe pe care le-am luat. Am privit-o pe prima. Era parca neatinsa.Un singur cuvant era scris pe ea, ` April`. Imi cunosteam scrisul meu ingrijit. In a doua foaie era cantecul scris de Edward pentru mine, cantecul care imi purta numele. Pe ultima foaie eram eu. Eu ! Eu, April Isabelle Kuznetsov.
- Cei cu asta ? L-am intrebat eu in timp ce ii aratam hartia.
- Esti tu. Eu te-am desenat. Iti place ?
- Da ! Merci ! Ai talent.
Am inchis cartea lasand hartiile exact acolo unde erau apoi am deschis-o din nou la prima pagina. M-am intins in pat si am inceput sa citesc.
Ma luptam cu ochii care mi se inchideau involuntar. Am pierdut toate bataliile si m-am afundat intr-un somn adanc. Mi-l mai amintesc pe Edward care statea turceste pe margina patului jucandu-se pe laptop. Simteam o aroma care ma innebunea, aroma lui Edward. De fiecare data cand inspiram mirosul ma indepartam mai mult de realitate. Era ca un drog, dupa ce il inspiram ma acapara o stare de euforie.Probabil ca ma asezasem exact locul in care dormea Edward, iar aroma lui inca persista. M-am afundat mai mult in lumea viselor devenind inconstienta...

Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

At seventeen - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: At seventeen   At seventeen - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2012 2:01 am

unde scri tu
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Carmen
Carmen
Ultra user

LeuMistret
Varsta : 28Data de inscriere : 12/11/2010Numarul mesajelor : 189Localizare : BucurestiJoburi/Distractii : Stare de spirit :

At seventeen - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: At seventeen   At seventeen - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2012 4:00 am

Edward e un tip foarte misterios, sunt curioasa ce ascunde :>
Next At seventeen - Pagina 2 494856
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

At seventeen - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: At seventeen   At seventeen - Pagina 2 EmptyDum Ian 22, 2012 9:46 am

Cartea 2: Edward Kennedy.

Mi-o puteam imagina pe April oriunde numai in patul meu nu! Mi-as fi dorit sa doarma acolo pana a doua zi. O priveam, ii priveam perfectiunea.
Cand s-a intors cu fata la mine am crezut ca s-a trezit, dar ea inca dormea.
Incercam sa-mi fac ordine in ganduri, in minte. O iubesc?Asta era intrebarea care ma tortura.
Nu puteam sa ma mint, nu puteam sa o mint nici pe April. Clar o iubesc. O iubesc! April, te iubesc!
April a inspirat adanc apoi a deschis ochii ei albastri. Parea foarte speriata.
- Cat e ceasul? M-a intrebat ea foarte speriata, aproape tipand.
- 23:30. I-am raspus eu putin uimit de ora. Ea a dormit, dar eu ce am facut ? Am privit-o atata timp...
- Vai ! Am plecat acasa ! Iarta-ma...A spus ea
- Stai! Nu pleca. I-am propus eu dornic de a ramane peste noapte la mine.
- Edward. Iar incerci sa ma seduci ? A ras ea.
- Nu. Vreau sa ramai aici. Maine ai balet ? Am intrebat eu zambind.
- Nu. Mi-a raspuns April foarte serioasa.
- Vezi...e perfect ! Haide, te rog.
- Nu ! A spus April foarte clar.
- Te implooooor!
April a cedat, apoi a zambit.

Cartea 1: April Isabelle

M-a implorat, iar eu am cedat prea repede. Am cedat pentru ca il iubesc, asta este explicatia. Nu mi-e teama sau rusine sa recunosc ca il iubesc pe Edward Kennedy. Aveam incredere in el. Cand eram cu el simteam cum un gol din inima mea este umplut imediat. E ca si cum ma vindeca de singuratate.
Acum, eu eram intr-unul din acele momente in care nu stii ce sa spui sau ce sa faci. In schimb Edward era foarte relaxat.
- Vino cu mine. Mi-a ordonat el zambit.
L-am urmat curioasa.
- Aici este camera Jessicai.
Eu l-am privit confuza. Mi-a deschis dressingul.
- Alege ce vrei. A spus Edward foarte serios.
- Jessica nu se va supara? Am intrebat eu surprinsa.
- Jessica nu se supara repede. Mi-a raspuns Edward chicotind.
- Nu. Nu pot sa imprumut hainele unei persoane fara acordul ei. I-am explicat eu.
- Ai acordul meu. A vorbit Edward din nou serios.
- Nu Edward... Am refuzat iarasi sa aleg ceva al Jessicai, ceva in care sa dorm.
- Ok. Atunci o sun. O sa vezi ca nu se va supara. M-a asigurat Edward.
A format imediat numarul si a dat pe speaker. A raspuns o voce calma. Era Jessica.
- Salut Edward ! A vorbit Jess.
- Buna Jessica. Sunt langa mine cu April. Poate imprumuta ceva de la tine in care sa doarma in seara asta ?
- Bineinteles. A spus Jessica imediat. Pot vorbi putin cu April ?
- Sigur. A raspuns Edward.
Politicos, a dat pe normal apoi mi-a intins telefonul.
Da. I-am zis eu fara sa gandesc.
Buna. Eu sunt Jessica.
April. Am spus putin surprinsa.
Incantata sa vorbesc cu tine. Deabia astept sa te cunosc. Mi-a marturisit Jess.
Si eu. Chiar as fi vrut s-o cunosc pe Jessica.
Deci dormi cu Edward in noaptea asta. A constatat ea.
Da. Am spus putin amuzata de ideea “ eu si Edward intr-un pat fara ca Pamantul sa inceteze sa se roteasca”.
Vrei niste sfaturi ? M-a intrebat politicos.
Normal. Am raspuns nerabdatoare.
Ok. In caz ca Edward este rau cu tine, trage-i o palma ! A spus Jessica serioasa.
Am ras.
Pe bune. Adica... hm, ma rog.

Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Carmen
Carmen
Ultra user

LeuMistret
Varsta : 28Data de inscriere : 12/11/2010Numarul mesajelor : 189Localizare : BucurestiJoburi/Distractii : Stare de spirit :

At seventeen - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: At seventeen   At seventeen - Pagina 2 EmptySam Ian 28, 2012 2:25 am

hmmm parca prea repede s'au indragostit...cand o sa mai cresti o sa vezi tu, ca nu'i chiar asa usor cu dragostea At seventeen - Pagina 2 750519
neeeeext
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

At seventeen - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: At seventeen   At seventeen - Pagina 2 EmptySam Ian 28, 2012 8:01 am

Cartea 2 : Edward Kennedy.

April radea. Eram mai curios ca niciodata sa stiu ce ii spunea Jessica asa de amuzant. Am regretat ca am lasat-o pe Jess sa vorbeasca la telefon cu April. Dupa o lunga conversatie, April mi-a inapoiat telefonul.
- Jess mai vrea sa vorbeasca cu tine Edward. Mi-a spus April zambind.
- Spune Jess. Am incercat eu sa nu par nervos.
- Fii bland cu ea ! A spus Jessica vorbind cu subinteles.
I-am inchis imediat telefonul. Atunci mi-am dat seama ce ii spusese Jessica lui April care probabil acum era putin speriata. Nu aveam de gand ma ma apropii mai mult de April decat permite ea.
April a ales niste haine care ii veneau perfect apoi ne-am intors tacuti in dormitorul meu.
Ea s-a asezat pe fotoliu langa singura veioza care lumina camera citind din cartea pe care o incepuse mai devreme.
Eu m-am intins pe pat, in intuneric. O analizam pe April. Ii studiam fiecare gest. Schimba pagina cartii cu mare atentie, citea linistint, statea comod dar si elegant pe fotoliu si imi zambea din cand in cand.
- Interesanta carte. Este a ta? A rupt April tacerea infernala care ma calca pe nervi.
- Da. E foarte buna, am citit-o. I-am spus eu calm.
April a scos din nou hartia pe care ea era desenata.
- Ai atat talent. Mi-a spus April privind desenul.
- E un hobby. I-am spus eu.
- Vreau sa mai vad. Mai ai si alte desene ?M-a intrebat curioasa April.
- Cu tine ? A spus eu fara sa gandesc.
- Mai exista altele cu mine ? A vorbit ea uimita si nerabdatoare.
- Bineinteles ca mai am. I-am spus eu.
- Le-as putea vedea? A intrebat April.
- Nu. Asta nu se poate. Am refuzat eu.
- De ce ?
- O sa ti le arat alta data. Ok ? Am incercat eu s-o potolesc.
- Bine. A spus April putin suparata.
- Nu te supara. I-am zambit eu.


Cartea 1 : April Isabelle.

M-am intins pe pat si imediat aceeasi aroma m-a purtat in lumea viselor. Nu stiu cat era ora atunci cand a venit si Edward, dar am simtit cand mi-a inconjurat talia cu mainile lui calde.
Nu am visat nimic. Eram prea obosita ca sa mai am timp si de vise. Edward era asa de linistit cand dormea incat nici nu am simtit ca a fost langa mine, dar a fost.
O lumina puternica mi-a izbit fata. Am deschis ochii si l-am vazut pe Edward. Era cea mai frumoasa dimineata din viata mea.
Edward mi-a zambit.
Era ceva diferit. Era lumina afara. Inca mai era lumina gri-verzuie a unei zile innorate in padure, dar cumva mai clara. Mi-am dat seama ca ceata nu mai invaluia fereastra.
Mi-am lasat capul pe spate afundandu-l in perna moale. Ma jucam cu o suvita ondulata aranjand-o in fel si chip.
Am privit din nou camera imensa. Era goala. Edward plecase, adica imi oferise intr-un mod foarte subtil putina intimitate.

Cartea 2: Edward Kennedy.

Cand am intrat in dormitorul meu era totul aranjat. April era imbracata si mai frumoasa ca niciodata. 
Ne-am salutat politicos apoi am mai schimbat cateva comentarii despre vremea neobisnuita in Surrey.
- Vrei sa vezi si celelalte desene ? Am zambit eu.
- Sigur. Mi-a raspuns binevoitoare April.
Am scos din biroul meu o multime de dosare in care se aflau desenele. L-am ales cel pe care scria scurt ‘April’. Era mazgaleala mea stangace. Scrisul lui April ma intimida mereu.
I-am aratat primul desen in care avea parul strans sus, asa cum il poarta pe scena, privirea atintita undeva sus deasupra norilor. La gat i-am desenat un colier din cele mai pretioase pietre, care era eclipsat de frumusetea ei inumana si care avea ca efect luminarea fetei si lungirea gatului.L-a indragit imediat ce l-a vazut.

- Tu chiar ai talent! A exclamat entuziasmata April . Vreu sa le vad si pe celelalte.
Am luat o alta hartie din dosar. Am privit-o eu atent apoi April.

- Aici sunt prea vulgara. M-a certat ea. Am un decolteu foarte mare si un pahar de...
- Whisky ! Am intrerupt-o eu. Ti-am facut si parul scurt.
- Da. Asta nu am observat. Hm...imi sta bine. A ras April. Urmatorul.
- Ok, urmatorul o sa-ti placa la nebunie. Am asigurat-o eu razand.

- Oau ! Este foarte artistic ! Sunt asa de trista in desenul acesta. A apreciat April.
- Da, asa este. Aici esti foarte artistica si putin trista.
Urmatorul. A ordonat April.
- Si ultimul. I-am spus eu. Nu mai am desene cu tine.

- Aici, priveai cerul.
- Frumos. Esti foarte talentat. Nici nu m-ai avut in fata, toate acestea le-ai facut din imaginatia ta. Ai memorie vizuala foarte buna. Felicitari ! A spus April.
- Multumesc. I-am zambit eu.
- Cand o sa ma mai desenezi? M-a intrebat ea fericita.
- Oricand. I-am raspuns eu.
- Maine seara vin aici, vreau sa ma desenezi. M-a anuntat ea.
- Te astept. M-am bucurat eu.
Am zambit amandoi exasperati. Din acel moment nu aveam despre ce sa mai discutam. Timpul trecea asa de greu in astfel de momente incat uneori aveam impresia ca sta in loc.
- Iti multumesc inca odata pentru desene. Sunt minunate. A vorbit April dupa un lung moment de liniste. Cum sa-ti pot multumi ? Te iubesc.
Am ramas mut pentru cateva secune. Inca o data imi spusese ca ma iubeste si de fiecare data cu aceeasi sinceritate si frumusete inumana. Trebuia sa spun ceva, acum era momentul sa vorbesc si nu stiam ce sa spun.
- Te-ai indragostit de mine ? Am intrebat eu incet.
- Nu. A raspuns April rusinata.
- Atunci de ce ma iubesti ? Am continuat eu.
- Dar tu de ce ma intrebi daca sunt indragostita de tine ? Spuse April.
- De ce ma iubesti ?
- De ce sa fiu indragostita de tine ?
- De ce ma iubesti? Am intrebat eu enervand-o mai rau pe April.
- De ce as fi indragostita de tine ? A intrebat si ea provocandu-ma.
- Ma dau batut. Am renuntat eu.
- Imi multumesc. Deci de ce vrei sa stii daca sunt indragostita de tine ? A vorbit April din nou calma.
Eu am tras aer in piept. Trebuia sa-i dau in rasuns cat mai clar si mai adevarat, trebuia sa-i spun adevarul. M-am asezat pe fotoliu. Ea s-a asezat pe podea in fata mea sprijinindu-si mainile de genunchii mei. Mi-am reglat vocea si am inceput...

- Eu sunt. Am facut o pauza. Sunt indragostit de tine. Si vreau sa fii cu mine. Am spus eu jenat. Mi-era greu sa gandesc cu voce tare, mai ales cu cineva de fata.

Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat




At seventeen - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: At seventeen   At seventeen - Pagina 2 Empty

Sus In jos

At seventeen

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All in One - Crazy 4 Us :: Fan Fiction :: Fan Fiction-
Forumgratuit.ro | Muzica | Rock, Punk, Alternativa | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente