All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

All in One - Crazy 4 Us

All in One place, is fucking crazy! Bine ati venit pe All in One - Crazy 4 Us!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  Contacteaza-ne!  About Us  Regulament  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Castiga IMVU CREDITS  

 

VIOLET -twilight- only hope

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyJoi Ian 27, 2011 5:01 am

Personaje:
VIOLET -twilight- only hope 2j0kxw3
VIOLET -twilight- only hope 317gjd2
VIOLET -twilight- only hope 2rppq1z
VIOLET -twilight- only hope 10xbriw
VIOLET -twilight- only hope 1zed1n9
VIOLET -twilight- only hope Fwoqpg
VIOLET -twilight- only hope 91e5o4
VIOLET -twilight- only hope Vevdht


VIOLET -twilight- only hope

VIOLET -twilight- only hope 2us7d6o

"...For all those times you stood by me
For all the truth that you made me see
For all the joy you brought to my life
For all the wrong that you made right
For every dream you made come true
For all the love I found in you
I'll be forever thankful baby
You're the one who held me up
Never let me fall
You're the one who saw me through through it all

You were my strength when I was weak
You were my voice when I couldn't speak
You were my eyes when I couldn't see
You saw the best there was in me
Lifted me up when I couldn't reach
You gave me faith 'coz you believed
I'm everything I am
Because you loved me..."


Asta gandeam. Sunt doar o fata de la tara. Am plecat din Texas
ca sa ce? sa.. sa stau aici in Vancouver cu Olivia, cea mai rea
verisoara. Oare cand se vor intoarce ai mei din Europa? Mai exista speranta?
Oare vor mai veni vreodata? Never! Incep sa`ncerc sa`i uit!
Nu pot sta linistita. Muzica asta nebuna de la petrecerea la care ma aflu
impreuna cu Olivia... oae ce are Olivia cu mine?Nu ma suporta! Ma face mereu fata
vacilor!Ugly!Ah...ce-as da s`o vad impiedicata!
X: - Hai! Dansezi?
Vitoria: - Da...
Necunoscutul ma duce in mijlocul multimii...
Aveam impresia ca toti se holbeaza la noi. Jenant`.
Ma apropii de acel tip, atat de aproape ca sa ii spimt caldura si
sa-i aud bataiile inimii, dar atat de departe incat sa nu`l ating.Vis`..
Ma tinea de mana, iar mainile noastre erau atat de apropiate de corp.
M-am lasat condusa de el tot dansul pe note de blues. Tineam capul putin
in jos, nu vroiam sa-l vad, sa`i vad privirea, ma pierdeam in ea.
Muzica se termina, la fel si dansul. Ne oprim si ne privin in ochi.
Tipul se indeparteaza de mine, duce piciorul drept putin in spate, desface
mainile ca si cum ar zbura, apoi apleaca capul putin in jos si spre stanga.-reverenta.
X:- Sebastian!
Sebastian: Multumesc pentru dans! Si pleaca fara a astepra vreun aspuns de la mine.
Nu`mi stia numere. Era amazing!
Ma intorc catre scaunul meu. Olivia fierbea de nervi. Incep sa inteleg ca
Sebastian era baiatul pe care Olivia il dorea demult.
Incepe sa tipe la mine, da eu o ignor. Pluteam... dansul fusese uimitor.
Baiatul facuse o reverenta in fata mea. Ce se intampla? Imi doresc sa aflu
mai multe despre Sebastian, sa vorbesc cu el.
Asta gandeam...
Il surprind uitande-se la mine. Ma rusinez.Beautiful...
Sebastian iese afara. Olivia dansa nebuneste cu un striper.
Eu ies dupa Sebasian, afara. Imi doream sa vorbesc cu el.Dream`...
Imi spuneam in gand : ..." Who am I?.."
Nu am curaj sa vorbesc cu el, asa ca ma intorc din drum.
M-am asezat la masa. Olivia termina de dansat cu striperul si vine langa mine.
Rand pe rand sosesc si felurile de mancare. ( ce ciudat, supa se servea inaintea sarmalelor, asa
se mananca in banat, parca. La noi in Oltenica ma intai samalele sai apoi supa)
Apoi la masa soseste un harbuz mare. vai ce pofta aveam de harbuz.
In fine, eu ma plictisesc si... plec acasa la Olivia. naspa` acum locuiesc in
Vancouver.Urat`. Mult bradet, si frig.
Ies afara din local. Sebastian privea la cer. Nu doream sa vorbesc cu el. VIOLET -twilight- only hope 63219
N`aveam chef de nimic. Ciudat? Nu puteam sa ma integrz, lumea de aici era ciudata.
In fiecare zi Olivia avea gosci. Doamne... eu nu suport givanul...
Era ora 3.45, aproape 4 noaptrea. Nu puteam dormii! Ma gandeam la viata mea linistita din
Texas, acolo la ferma, unde nu aveam nici televizor nici calculator, internet, mp3, Ipad sau
alte minunatii. Nici nu auzisem pana acum de ele.
Of si mai e si Olivia, e o fire demonica, nu inteleg de ce se poarta asa cu mine.
Cu ce am gresit? Nu ma pot acomoda deloc, e prea greu acum cu un val de cunostiinte.
Ma gandeam la Sebastian, cine era el? De ce se comporta asa? Adica toti tinerii erau asa
de moderni, numai el era diferit, iesea in evidenta cu stilul lui. Reverenta...? in fata mea?
Glumesti? Tipul e crescut bine, dar nici asa. La ora aceea eram obosita si imi treceau mule prin cap.
Niste intrebari la care nu cred ca voi gasi raspunsul! Retorice!


Scuze pentru greseli. <3
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyVin Ian 28, 2011 8:49 pm

Next,next,next

app ce inseamna gosci?
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyVin Ian 28, 2011 9:01 pm

musafiri inseamna VIOLET -twilight- only hope 471606

Nexxtttt!? AAAA!!!
Ti-a placutt???
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyVin Ian 28, 2011 9:37 pm

da,imi plac ficurile tale,pacat ca pe celelalte nu le-ai continuat
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptySam Ian 29, 2011 5:20 am

pe acesta o sa-l continui
E super taree, o sa`ti placa
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptySam Ian 29, 2011 6:51 am

Ma uit in jurul meu...nimic.Nimeni. Inchisa pur si simplu intre 4 pereti!
Nu`mi vine sa cred ca stau intr`un pod, intr`o camera din pod. Parca as
fi Cenusareasa. Vai si ce camera...hotel de (*) (*) (*) (*) (*) VIOLET -twilight- only hope 750519 . da da
Pe jos... scandura, un pat in mijloc, in dreapta un dulap pentru haine si
o masa pentru teme, iar in stanga ura de la baie. Mai am un ochi de gream
Fereastra nu e prea mare, dar e buna. Ma bucur ca am draperii.Si mai
am o oglinda vai de mama ei.
A doua zi, duminica, ma pregatesc pentru maine cand voi merge la liceu.
Azi e luni, ma pregatesc pentru intalnirea cu noii colegi.
Olivia pleaca la liceu cu masina colegului de banca. Ronald era cel mai bun prieten al Oliviei.
Eu merg cu autobuzul. Ajung la scoala, curtea era plina de paca ar fi fost prima zi de scoala
din anul acesta, dar nu! Categoric nu! Ea prima zi doa pentru mine. Aveam impresia ca toti se uita la
mine, da nu era asa. Sau da? Nu cunosteam pe nimeni in afara de Olivia, care statea mereu langa un baiat. Acel baiat
cred ca era colegul ei de banca, cu el venise la scoala.
Ma astez pe o banca in mijlocul multimii si am inceput sa`l caut cu privirea pe Sebastian. Nu era.
Langa mine se aseaza o fata. Era inalta, slaba cu un chip luminos si ten deschis, alb.
Avea parul blond, culoarea ochilor albastru-gri. Mainile ei erau foarte albe; pielea fina si
catifelata, iar unghiile ingrijite. Cine era ea? Parca era o printesa, o eroina din basmele si fictiunile pe care
le citesc in camera mea din pod. Ma uitam foarte insistent la ea, doream s`o descifrez.
fata se simte jenata si intoarce capul spre mine:
X: Ceau! S-a intamplat ceva? De ce ma privesti asa?
Vitoria: Scuze. Vroiam sa`ti zic ca esti frumoasa.
X: Stiu asta.
Vitoria: Si putin nesimtita. Nu se raspunde asa.
X: Stiu dar nici macar nu te cunosc. Asa ca tu iti prmiti sa ma faci nesimtita? Cine esti tu?
Vitoria: - Eu sunt Vitoria, sunt noua pe aici( si intind mana ca sa facem cunostiinta)
X: - OXANA!
Vitoria: Oxana?
Oxana: Da, sunt rusoaica. Si.. zici ca esti noua?
Vitoria: da..
Oxana: Spune-mi despre tine.
Vitoria: Ok. Well...Numele meu e Walker Vitoria, am 17 ani, vin din Texas.
Parintii mei au murit cand eu aveam 6 luni. Am fost adoptata de o familie. Din cauza neajunsurilor
parintii mei adoptivi au plecat in Eupropa, sa munceasca acolo. Nu o sa ma viziteze prea des
din pacate. Acum m`am mutat in Vancouver la sora mame mele care a murit.
Oxana: ce viata.
Vitoria: da... Acum vrei sa`mi spui ceva despre tine?
Oxana: M-am mutat aici impeuna cu parintii, sora si fratele. Venim din rusia. A fost greu
sa invat limba. Numele meu este Kuznetsov oxana si am 19 ani. Sunt cea mai mare dintre frati.
Provin dintr`o familie instarita.
Vitoria: Foarte Frumos, si vii din Rusia?
Oxana: da, din Ekaterinburg. Tu de unde vii din texas?
Vitoria: din Ozona.
Oxana: Era frumos acolo?
Vitoria: Nu. Am crescut la o ferma.
Oxana : urat` VIOLET -twilight- only hope 596966
Vitoria: Binee, mi`a parut bine de cunostiinta da acum tre` sa plec la ora.
Oxana: Ok! Du-te! Succes!
Vitoria: Merci, la fel.
Vitoria pleaca in laboratorul de chimie. Iubea chimia, geografia, muzica si desenul. Era la
arte. Intra in clasa se asteaza in a doua banca de la fereastra. Incepu ploaia. Profu preda.
Eam complet neatenta, ma pierdeam printre alumino-termie, oxid feroferic, vitriol, printre
oxidul de aluminiu hidata, oxidul de fer anhidru si hidratat si alte substante. Chiar tre`
sa invatam despre invechirea painii? E greu. Ugly~. In fine...ora se termina, simteam ca
ruginisem acolo ( FeO(OH) - rugina ) Ies din clasa, ma plimb pe acolo pe holuri. Acum aveam
sport, urat`, miscare ~~ pff! Se suna, profu ne anunta cu parere de rau ca din cauza ploii nu putem face sport
Ura! Bucuria mea, n`aveam chef. Mergem cu totii intr-o sala de clasa. Colegii mei jucau carti.
Eu nu. VIOLET -twilight- only hope 596966 ... Nu ii cunosteam, nu ma cunosteau. Ce rost avea??? Imi iau mp3`ul si ascult musica. Prima
melodia `together` Ma uitam pe fereastra, ploua cu picaturi mari VIOLET -twilight- only hope 494856 Printre ele ma zaream si eu...dansand`
cu..Sebastian :Xd Ce vremuri`` pff.. vis`!!!? Il doeam dinou aproape. Ma indragostisem de el..
Ma pierdeam in ochii lui albastri, in parfumul lui, visam la el VIOLET -twilight- only hope 494856 in fiecare clipaa!!! Trebuia
sa depasesc acest moment, sa trec peste asa caa.. schimb melodia. GET OVER ITT!!! VIOLET -twilight- only hope 494856
<3 Nu`mi placee..VIOLET -twilight- only hope 596966 :|si..o schimb Hitul hoe does it feel..`imi schimba total starea de spirit VIOLET -twilight- only hope 494856
intr`una negativa VIOLET -twilight- only hope 676994 , imi venea sa alerg prin ploaie, apoi sa ma arunc de pe o stanca drept in mare.
Melodia se termina VIOLET -twilight- only hope 596966. Eu opresc mp3-ul. Nu doream sa inceapa vreo melodie care sa ma faca sa ma sinucid!! OMG!!
Saptamanile tec, iar EU, nu`l vad nicaieri..pe Sebastian.


Scuzati-mi greselile


Ultima editare efectuata de catre Stefania in Mier Apr 06, 2011 6:31 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyLun Ian 31, 2011 8:20 am

fain:X
next

app iti place chimia?
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyLun Ian 31, 2011 10:05 pm

Da, imi place ff mult. Pai la liceu ma duc la profil cu chimie.
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyLun Ian 31, 2011 11:09 pm

eu o urasc,in schimb imi place fizica
Deci ora de chimie trece cat 10 ore,nu imi place deloc adik o urasc,dar tre sa invat.....
Sus In jos
feilig
feilig
Ultra user

BerbecBivol
Varsta : 27Data de inscriere : 31/08/2010Numarul mesajelor : 165Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit :

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyMier Feb 02, 2011 2:35 am

next :x
scuze ca nu l.am citit mai devreme, dar nu prea am foarte mult acces la internet in ultimul timp VIOLET -twilight- only hope 596966
anyways...
imi place foarte mult ficu si povestea, sunt foarte curioasa care va fi cursul ei
ce te rog, este sa nu ne lasi cu ochii in soare, cand ne e lumea mai draga, sa nu mai postezi si sa.l lasi neterminat, plz VIOLET -twilight- only hope 50932
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyMier Feb 02, 2011 6:52 am

Il contiuni, la mine pe PC e aproape spre terminare :-j
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyMier Feb 02, 2011 6:54 am

..Oxana: ..intelegi??.a fost superr ah`
poate Sebastian a plecat, a disparut, a murit, traiam cu spernata ca o sa`l mai vad, sau poate nu??
Oxana: ma asculti???
Vitoria: ce??
Oxana: la ce te gandesti??
Vitoria : la cineva ( si lasa capul in jos)
Oxana: la cine mai??
Vitoria: la un baiat <3
Oxana: care?
Vitoria: El, cel care ma face sa sufar.
Oxana: Care? e acii?? arata`mi`l!
Vitoria: Nu e aici. Nu a fost aici niciodata.
Oxana era cea mai buna prietena, dar nu puteam sa`i spun de Sebastian, aveam o abtinere
Zille intregi ma gandeam numai la el, eram obosita, nu stiam ce sa mai fac..NIMIC!!!
de ce a disparutt?? Il iubesc ca o nebuna!! VIOLET -twilight- only hope 494856 VIOLET -twilight- only hope 596966 Parca il simteam langa mine, ca o adiere,
o adiere care imi intra printre suvitele de par. Oxana vorbea non`stop, dar niciodata despre ea,
nu stiam cine`i fata asta!! da totusi era cea mai buna prietene. Eu nu o intelegeam, vorbeam parca
doua limbi diferite. Nu auzeam ce spune, nu vedeam ce face. Ma gandesc la el. N`am spus de sebastian nimanui VIOLET -twilight- only hope 596966...
Oare de ce ?? As fi vrut sa nu stie nimeni ca`l iubesc, sa`l iubesc doar eu in sinea mea, iar in realitate
sa`l ignor. Sa vad daca ma place. Ce gandesc?? EL! pe nime sa ma placa!? NEVER!!!
Era ora de plecare. Se facea tarziu, iar eu tre`bea sa merg in acel loc unde pot sa spun `camera mea`.
Drumul catre casa era lung. Merg pe jos, incet. Era frig, batea vantul si ma tarziu incepu si ploaia.
Ajung in apropierea casei, o masina straina era la poarta, sigur aveau misafii!! Nu am, vrut sa deanjez,
asa ca ma intorc zi intru in padurea de brad. Ploua frumos...Ma asez pe un pod, si... astept in
intuneric sa vina aici, la mine. nu e nimic numai ploaia, nu sunt pasi pe pamant, ascult dar nu este nici un sunet.
Nu incearca nimeni sa ma gaseascaa?? Nu vrea cineva sa ma ia acasaa? e o a dracului de rece noapte
incercand sa descifrez aceasta viata!!!ma uit dupa un loc, caut un chip. E cineva aici, eu stiu!!!Nimic nu merge bine!!
Totul e o porcarie!!Nimanui nu`i place sa fie singur.

A doua zi, apa ca dupa o ploaie zdravana, era umtima zi inainte de o vacanta de 3 saptamani.
Eram la o ora tampita de psihologie, profa intreaba.
Profa: - Ce este adolescenta privita de voi? Ce parere aveti?
Nimeni cu mana pe sus.
Profa: - Fata noua!
Vitoria: Da, sunt Vitoria.
Profa: raspunde odata!
Vitoria: - Pai... adolescenta este o etapa arsa de nelinisti existentiale.
Profa: -da...interesent. Mai are cineva ceva de ziz sau de adaugat??
Nimeni. VIOLET -twilight- only hope 63219
In pauza primesc un telefon. Era Oxana, apas tasta verde si raspund
Oxana: Ceau.
Vitoria: Buna oxana
Oxana: inca esti la liceu??
Vitoria: da... oarecum. sunt pe aici. orele s-au terminat, tre` sa plec
Oxana: ok. pai..Stii acum daca este vacanta si tuu..nu ai ceva mai bun de facut,,
te invit sa vii pe la mine o saptamana.
Vitoria: la tine acasa?
Oxana: da. deci.. ce spui?? hai te roog!!
Vitoria: bine..vin
Oxana: Da?? AA!! Super, vin sa te iau maine pe la 10. ok?
Vitoria: Bine... ne intalnim la Royal.
Oxana: s-a facut.
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyVin Feb 04, 2011 6:22 am

Heii..am pus next!
Il citeste cineva??
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyVin Feb 04, 2011 7:08 am

il citesc eu ori mai pe seara ori maine dimineata ori dupa-amiaza
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyVin Feb 04, 2011 8:32 am

ori...
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptySam Feb 05, 2011 9:59 pm

ce fain ca merge la oxana,paacat ca nu sta toata vacanta

next
Sus In jos
feilig
feilig
Ultra user

BerbecBivol
Varsta : 27Data de inscriere : 31/08/2010Numarul mesajelor : 165Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit :

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptySam Feb 05, 2011 11:02 pm

next VIOLET -twilight- only hope 50932
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyDum Feb 06, 2011 1:07 am


A doua zi, stau pe o banca in fata magazinului Royal. o masina frumoasa rozalie
opreste. Ma ridic de pe banca. La volan era Oxana. deschid usa si urc in masina.
Oxana: Ceau!
Vitoria: hei. stai departe?
Oxana: da. Noi suntem mai retrasi. Stam la marginea orasului. Ajungem in 2 ore.
Vitoria: cat??
Oxana: stai linistita!! Merita!
Vitoria: ok.
In fine ies din oras, merg pe langa o padure de brad, apoi Oxana face stanga si intra in padure.
Oxana: De acum incolo mai avem o ora de mers.
Vitoria: bine..
In fine merg prin acea padure...pana intr-un loc unde opresc.
Oxana: am ajuns!!
Vitoria: Domane ce casa mareee..... e imensa. Hotel!!!
Oxana: da asa`i e mare.
Vitoria intra in casa. Ea multa lumina si era spatiu, liber, aerisit.
Oxana: vino, haide. Ei sunt paintii mei. Mama mea Rose si tata Arthur, sunt doctori.
Vitoria: Buna ziua.
Rose: buna.
Arthur: bine ai venit
Rose: simta`te ca acasa.
Oxana: mama e medic chirurg, iar tata e neurolog.
Vitoria: superb.
Oxana: Ok, sa vezi si restul familiei. si sa vezi si casaa.. haide haide...
Oxana: eu stau la etajul 3.
Vistoria: super..
Inta in camera Oxanei, era roz, frumos amenajata, traia ca o printesa.
Suna telefonul Oxanei, se uita pe ecran...
Oxana: Hiii..am uitat sa iau suc! Doamne..tre` sa merg in oras dupa suc.
Vitoria: nu te mai duce
Oxana: ba da..plec. Hey sis!!!!
Oxana pleaca.
In camera intra o fata frumoasa, tanara si pietenoasa.
X:- Buna! ( si o imbratiseaza pe Vitoria)
Vitoria: salut
X: - mirosi bine, cu ce te-ai dat.??
Vitoria: si tu, cu Dior Addiot.
X : eu cu Slip into. Sunt Alice.
Vitoria: - Vitoria. incantata.
Alice: Oxana ne-a zis ca o sa aduca o fata o saptamana pe aici. Eu sunt sora ei.
Y: Aliceee! Alis!!
Alice: daa!
Y: vino..
In camera intra un baiat bine, dragutel.
Alice: heii, intra intra.
Alice: El este iubitul meu Remus Zooey. Este doctor, asistentul tatalui mei.
Remus: buna.
Vitoria: sunt vitoria.
Remus: Unde`i oxana?
Vitoria: a plecat dupa suc..in oras.
Remus: ok.
Remus: alice, vrei te rog sa vii putin. am treaba cu tine.
Aloce: sigur.
Alioce: pa pa! o sa vina imediat cineva la tine.
Vitoria: bine.
Vitoria asteapta un sfert de ora pe cineva.
Dupa ceva timp un baiat intra in camera.
X: buna.
Vitoria era cu spatele. Se intoarce speriata siii...
X: bunaaa!
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyVin Feb 11, 2011 11:23 pm

Vitoria era cu spatele. Se intoarce speriata siii.... hai ca vreau next
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptySam Feb 12, 2011 3:17 am

Vitoria: Sebastian!!!!
Sebastian: da, si tu estii..
Vitoria: vitoriaa.
Sebastian : ce cauti tu aici?
Vitoria: pai sunt prietena Oxanei.
Sebastian: rau`. eu cred ca ar fi bine sa pleci repede de aici si sa te ascunzi bine.
Vitoria: de cee??
Sebasian inchide usa de la camera Oxanei.
Sebastian: nu stii in ce te`ai bagat copilo. Uff... Noi, adica eu, alice si Oxana suntem frati,
dar avem o relatie de neutralism. o sa`ti spun un mare secret, da ti`l spun pentru ca stiu ca`l poti pastra.
Oxana sora mea cea mai mare e o fata rea. Noi venim din Rusia, iar ea pe la varsta de 13 ani cand am fost in vacanta in Rusia a
intalnit-o pe Milla, o mafiota. Milla a prostit-o redepe pe Oxana si a integrato usor in mafia ruseasca. Se antreneaza
de la 13 ani si are numai scopuri distructive. A omorat multi oamnei prin Rusia, si face vicime acum si pe aici, numai asa
de distractie. E foarte buna in ceea ce face, nu lasa urme, inta usor pe sub piele. Cred ca ti-a pus intrebari cu miile,
si niciodata nu ti-a vorbit despre ea. Afla totul despre victima apoi usor usor o distruge.
Vitoria: VIOLET -twilight- only hope 750519 VIOLET -twilight- only hope 750519
Sebastian : razi tu, dar asa ea.
Vitoria: si tu de unde stii?
Sebasian: am ascultat niste convorbii telefonice. e adevarat.
Vitoria:tu ma distrugi acum, ea niciodata!
Sebasian: sa te astepti la orice, la droguri si orice situatie in care viata ta e pusa in pericol.
Vitoria: si ma rog, de ce imi spui mie toate astea??
Sebastian: pentru ca vreau sa te protejez
Vitoria: de ce ? sunt un om simplu.
Sebastian: hmm...ai grija, eu te`am avertizat.
Vitoria:: si tuu..? ai disparut! Esti asa de ciudat? imi spui ca oxana e o criminala, ca vrei sa ma protejezi, faci reverenta in fata meaa
cine esti tu??
Sebastian: asta e stilul meu. Asa sunt eu. obisnuiestete cu asta.... sunt eu!
Vitoria: nu pot sa am incredere in tine, ai disparut!!
Sebastian: nu am disparut, am fost aici tot timpul.
Vitoria: tu nu vii la cursuri?
Sebastian: eu?? VIOLET -twilight- only hope 750519 noi facem cursuri particulare. Oxana sta pe la tine prin liceu pentru ca te fileaza pe tine, te urmareste pas cu pas,
noi invatam acasa.
Vitoria: ma sperii.
Sebastina: ok..pa-pa
Vitoria: Stai! zi`mi ce sa fac!
Sebastian: Nu stiu, nu mai fii prietena cu ea.
Vitoria: Nu pot s-o indepartez dintr`o data. Isi va da seamna...cred
Sebastian: Corect! Te imprietenesti cu Alice mai mult si apoi pe ea o indepartezi usor usor.
Vitoria: ahaa...si cu Alice cum fac??
Sebastian: Alice nu are pietene, s-a dedicat lui iubitului ei Remus. Sunt sigur ca s-au intamplat multe in viata ei...
Mie nu mi le spune, iar Oxanei nici atat, dar tie...
Vitoria: aa. Ce sa fac ca sa ma placa?
Sebastian: Nu ciocani la usa ei, nu o contrazice, nu te opui spuselor ei si fa-i cadouri...pafumuri, ii plac parfumurile.
Vitoia: ok.
Sebastian: Stii, desi noi suntem frati, avem o relatie de neutralism.
Vitoria: Asa este. Am observat VIOLET -twilight- only hope 471606
Sebastian: ma bucur.
Vitoria: Stai! Tu de ce locuiesti singur??
Sebastian: Pentru ca sunt baiat, si se presupune ca dupa ce ma voi casatori voi aduce sotia la casa mea.
Vitoria: Aaa si fetele se vor duce la casele baietilor.
Sebastina: exact.
Vitoria: cred ca e super sa locuiesti singur.
Sebastian: nu, nu e asa. Nu am cu cine sa comunic.
Vitoria: cu iubita ta...
Sebastian : eu nu am iubita.
Vitoria : " aici vroiam sa ajung " ( in gand)...da??
Sebastian: Se aude ca toti avem o jumatate, dar multi nu si-o gasesc.
Vitoria: ai cautat-o?
Sebastian: Nu, am asteptat sa ma caute ea pe mine.
Vitoria: poate ca n-ar trebui sa mai fii asa
Sebastian: asa cum?
Vitoria: asa de retras. mai iesi si tu prin cluburi si gaseste o fata.
Sebastian: mie-mi plac fetele serioase, cuminti, cu capul pe umeri.
Vitoria: dar tu esti asa?
Sebastin: da. pot fi si mai si.
Vitoria: daaa...! Atunci iesi pe la patinuar, prin parcuri, prin padure.
Sebastian: VIOLET -twilight- only hope 750519 pe cine sa gasesc acolo?? eu si copacii??
Vitoria: nu. " pe mine" ( in gand)
Sebastian: binee... eu am plecat.
Vitoria: la tine acasa??
Sebastian: nu, de data asta raman aici, nu mai suport singuratatea.
Vitoria: ma bucur, poate mai am nevoie de sfaturi.
Sebastian: da.
Vitoria: ok. noapte buna!
Sebastian: asa sper sa fie.
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptySam Feb 12, 2011 3:48 am

ce smechera ii Vitoria,imi place de ea
next
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptySam Feb 12, 2011 4:24 am

VIOLET -twilight- only hope 750519
In fic eu is Victoria VIOLET -twilight- only hope 750519
sunt smechera nu??
Hei alexa tu ai cont pe facebook?
daca da cauta-ma te rog : Rotaru Stefania
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptySam Feb 12, 2011 4:50 am

o sa-mi fac am numa pe hi5 si te am la prieteni
Sus In jos
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptySam Feb 12, 2011 4:51 am

esti smechera in fic ns daca si in realitate dar cred ca si acolo si Oxana ii criminala in serie
Sus In jos
alice_bill
alice_bill
Ultra user

ScorpionCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 03/11/2009Numarul mesajelor : 103Localizare : Humanoid CityJoburi/Distractii : Stare de spirit :

VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope EmptyLun Mar 28, 2011 3:43 am

Uite ca am ajuns si eu pe la ficul tau. Sper ca nu te vei supara daca voi fi mai critica decat celelalte fete, insa asa sunt eu.Ideea povestii este interesanta, pe mine cel putin m-a captivat, iar asta este bine. Insa am observat ca folosesti in locul liniilor de dialog numele persoanelor ce vorbesc, iar in locul numelui persoanelor necunoscute x, y..Ar trebui sa renunti la acest obicei , deoarece este unul prost. Nu este estetic. In ce carte ai vazut tu scris asa? Sunt sigura ca in niciuna. Foloseste de acum lunie de dialog, pentru ca iti va veni si mai usor la scris , povestea ca format va arata mult mai estetic, iar noi ne vom da seama cine vorbeste, pentru ca nu este greu.
Folosesti emoticoane in poveste din pacate, nici asta nu-mi place. Ai vazut in prima parte , unde ai un singur emoticon ce frumos arata? Renunta la ele. Daca vrei sa arati ca o persoana rade poti sa spui: "Nu m-am putut abtine si am inceput sa rad isteric.". Eu am dat doar un exemplu, tu poti pune orice alta propozitie in locul emoticoanelor.
Ar trebui sa fii mai atenta la numarul persoanei. La inceput povesteai la persoana 1 [ eu mananc, ascult muzica, etc.] Apoi ai inceput sa povestesti la persoana a treia[ Victoria a facut...]. Daca ai inceput la o persoana, ar trebui sa continui tot la acea persoana.
Treci repede de la un moment la altul, uneori grabesti pana la refuz actiunea, alteori scoti in evidenta exact ceea ce nu trebuie, iar peste fazele mai importante treci prea repede si am vazut si cateva greseli de exprimare si gramaticale.
In rest este ok povestea. Nu ai numai dialog, cum mi s-a intamplat sa intalnesc in unele fan-ficuri. Deci ai o descriere destul de bine pusa la punct. Tin minte ca eu , cand eram abia la inceput, imi venea greu sa descriu peisajele, sentimentele personajelor, etc. Si bagam dialog la greu. Slava cerului ca numai fac asa! Tu nu faci asta, deci felicitari!
Astept continuarea deoarece sunt curioasa.
P.S. sper sa nu te superi, insa eu doar ti-am dat niste sfaturi pentru a te perfectiona si ati indrepta greselile. Daca imi voi posta vreodata o poveste aici, ai voie sa ma corectezi la sange. Ca eu nu ma supar. Spor la scris!
Sus In jos

Continut sponsorizat




VIOLET -twilight- only hope Vide
MesajSubiect: Re: VIOLET -twilight- only hope   VIOLET -twilight- only hope Empty

Sus In jos

VIOLET -twilight- only hope

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All in One - Crazy 4 Us :: Fan Fiction :: Fan Fiction-
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente