All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

All in One - Crazy 4 Us

All in One place, is fucking crazy! Bine ati venit pe All in One - Crazy 4 Us!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  Contacteaza-ne!  About Us  Regulament  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Castiga IMVU CREDITS  

 

Supe si Ciorbe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Supe si Ciorbe Vide
MesajSubiect: Supe si Ciorbe   Supe si Ciorbe EmptyDum Mai 29, 2011 2:12 am

Supe si Ciorbe
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Cristina Georgiana
Cristina Georgiana
User Activ

TaurBivol
Varsta : 27Data de inscriere : 08/02/2011Numarul mesajelor : 22Localizare : Joburi/Distractii : Scriu povesti.Stare de spirit : plictisita

Supe si Ciorbe Vide
MesajSubiect: Re: Supe si Ciorbe   Supe si Ciorbe EmptyLun Iun 20, 2011 7:54 pm

O supa rafinata al carei gust deosebit va incanta musafirii pretentiosi!


Ingrediente

- 1 conopida mare
- 4 bucati anghinare
- 3 catei de usturoi, de marime medie
- 400 ml de zeama de legume
- 200 ml smantana light
- zeama de la 1 lamaie
- frunze proaspete de cimbru
- sare, piper negru, ulei de masline

Mod de preparare

- Intr-o tigaie adanca se pune conopida spalata si rupta in buchetele mici, 2-3 minute pana se imbiba bine de ulei, apoi se pune intr-o tava la cuptor inca 10 minute, pana devine aurie.

- In uleiul ramas in tigaie se adauga usturoiul taiat marunt, anghinarea bucatele, sare, piper si zeama de legume si se lasa pe foc inca 10 minute..

- Se adauga conopida rumenita si apoi se transfera amestecul, dupa ce s-a racit, in blender, pana se obtine o pasta lichida.

- Se pune din nou pe foc, 2-3 minute, apoi se adauga smantana light, cimbru proaspat si se opreste focul.



Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

Supe si Ciorbe Vide
MesajSubiect: Re: Supe si Ciorbe   Supe si Ciorbe EmptyMar Iun 21, 2011 4:13 am

Urasc ciorba, asa ca daca ai fi pus poze cu ciorba asta fara nume cu siguranta nu m-ar fi impresionat
Cu toate astea eu v-o recomand. n-am mancat niciodata.
Cum se cheama??
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat




Supe si Ciorbe Vide
MesajSubiect: Re: Supe si Ciorbe   Supe si Ciorbe Empty

Sus In jos

Supe si Ciorbe

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All in One - Crazy 4 Us :: Help & Care :: Retete culinare-
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente