All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

All in One - Crazy 4 Us

All in One place, is fucking crazy! Bine ati venit pe All in One - Crazy 4 Us!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  Contacteaza-ne!  About Us  Regulament  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Castiga IMVU CREDITS  

 

Soni de Andrei Ruse

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
alice_bill
alice_bill
Ultra user

ScorpionCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 03/11/2009Numarul mesajelor : 103Localizare : Humanoid CityJoburi/Distractii : Stare de spirit :

Soni de Andrei Ruse Vide
MesajSubiect: Soni de Andrei Ruse   Soni de Andrei Ruse EmptyLun Mar 28, 2011 7:45 am

“Ma cheama Sonia. Am 26 de ani, cancer la stomac si inca sase luni de trait. Te-ai gandit de o mie de ori la primul lucru pe care l-ai face daca ai afla ca o sa mori curand, nu? Dar esti linistit, n-o sa ti se intample tocmai tie.Ai un destin maret. Astepti o minune, stii ca o sa vina pentru ca asa se termina toate filmele americane.

Viata mea o ia razna. Trebuie sa imi schimb sistemul de valori despre tot ceea ce ma inconjoara. Reguli noi. Intrebari noi. Poate cel mai important, cautarea unui sens al propriei mele existente. Trebuie sa stiu ca n-am trait degeaba, ca n-am fost doar un alt personaj sec din cele peste sase miliarde.

Boala mi-a deschis ochii. Nu conteaza cand mori pana la urma. Asa ca le-am incercat pe toate. Ai sa vezi. Sex, droguri, tratamente… am intalnit o gramada de lume. Ba chiar am reusit sa ma indragostesc. De un barbat diagnoticat cu hiv. O relatie total diferita despre ce ai crede tu ca e intr-o relatie.”

Primul roman al lui Andrei Ruse, intitulat SONI, este o poveste in pielea careia se poate pune oricine, in care ne dam seama de faptul ca irosesti bucati prea mari de timp degeaba. SONI are cancer la stomac si in cele 6 luni de viata ramase, incearca sa experimenteze mai multe lucruri decat facuse pana in prezent.

Se indragosteste de Mihai, un barbat bolnav de hiv. Daca nu ar fi existat bolile acestora, poate ca nici nu s-ar fi intalnit. Dar oare exista?

SONI este cartea care ne face sa ne punem cat mai multe intrebari despre trecerea timpului, viata, moarte, boala.

Un roman care s-a bucurat de un success enorm inca la inceput. Aceasta este insa si prima carte romaneasca cu trailer si se bucura si de o deosebita promovare in mediul online.
Soni de Andrei Ruse Soni_2_rgb
Sus In jos

Soni de Andrei Ruse

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All in One - Crazy 4 Us :: Invatatura :: Cercul de lectura-
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente