All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

All in One - Crazy 4 Us

All in One place, is fucking crazy! Bine ati venit pe All in One - Crazy 4 Us!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  Contacteaza-ne!  About Us  Regulament  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Castiga IMVU CREDITS  

 

Tokio Hotel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyVin Aug 22, 2008 12:36 am

Tokio Hotel este o trupă de pop rock din estul Germaniei formată în Magdeburg.

Gemenii Bill Kaulitz și Tom Kaulitz (născut cu 10 minute mai devreme decât Bill) au avut performanțe în muzică de la vârsta de 9 ani. După organizarea unui spectacol în orașul natal în anul 2001, l-au cunoscut pe Gustav Schäfer (n. 8 septembrie 1988) și pe Georg Listing (n. 31 martie 1987), iar gusturile similare la muzică au dus la crearea trupei Devilish. În anul 2003, grupul a fost recunoscut, dupa ce Bill a castigat concursul Star Search cu melodia "It's a rainig men", de Petter Hoffmen care le-a facut rost de un contract cu casa de discuri Universal Music.Astfel se naste Tokio Hotel.

[modifică] Carieră

Primul lor single, Durch den Monsun (însemnând "Prin furtuna"), a prins repede popularitate după apariția lui, fiind al 15-lea hit în topurile de muzică din Germania pe 20 august și ajungând nr. 1 pe 26 august; de asemenea a fost primul și în topurile de muzică din Austria. Al 2-lea a fost Schrei ("Țipă"), care a ajuns al 5-lea în topuri. Au scos albumul Schrei pe 19 septembrie 2005, care a fost primul în topurile germane, austriece și poloneze, al 3-lea în Cehia și al 19-lea în Franța. Solistul, Bill, cu ajutorul unor compozitori profesioniști, a scris majoritatea cântecelor.începutul lui 2006, al 3-lea cântec, Rette mich ("Salvează-mă"), a fost scos ocupând locul întâi. Single-ul a fost diferit față de versiunea din album deoarece vocea solistului se schimbase, așa că au relansat albumul în martie 2006. Schrei: So laut du kannst ("Țipă: Cât de tare poți"), noul album conține 3 cântece în plus: Schwarz ("Negru"), Beichte ("Mărturisire") și Thema#1 ("Subiectul nr.1"). În septembrie 2006, au lansat al 4-lea single din primul album, Der letze Tag ("Ultima zi"), care a ajuns pe prima poziție. Single-ul pentru Der letze Tag mai include un bonus numit Wir schließen uns ein ("Ne alăturam și noi"). Un mare succes îl reprezintă hit-ul Spring Nicht ("Nu sări"), de pe al treilea album "Zimmer 483" ("Camera 483"), împreună cu hit-ul "Ubers Ende der Welt".A urmat albumul "Scream" care contine unele cantece de pe albumele anterioare in engleza.A urmat videoclipul "An deiner seite (Ich bin da)care a fost facut cu anumite parti din turneul lor din Franta.Pentru "An deiner seite (Ich bin da)" au facut un bonus track "Geh" ("Pleaca").Cel mai nou hit este "1000 meere" ("1000 de mari"), al cărui videoclip a fost filmat în Franța.

[modifică] Prezent

Tokio Hotel a obținut premiul pentru cel mai bun videoclip național cu single-ul Der Letzte Tag în cadrul Premiilor Echo - echivalentul german pentru Grammy. Gala decernării acestor distincții a avut loc la Berlin pe 25 martie. În cadrul MTV Europe Music Awards au primit un permiu în anul 2007 la categoria Inter Act.Au castigat premiile Golden Kamera (Franta), premiile Echo 2008 la categaria Best Video cu videoclipul "Don't jump", premiile Viva Commet la categoriile "Beste Band", "Beste Video" (cu videoclipul "An deiner seite Ich bin da"), Beste Live Act" si "Super Commet."


*(sursa wikipedia)
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyDum Dec 06, 2009 9:03 am

tom este mai mare decat bill:))....cu 10 minute:))Tokio Hotel 916633
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyDum Dec 06, 2009 11:23 am

Tokio Hotel 916633 ce ideei ai fato:))
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Kristine
Kristine
Admin

VarsatorCal
Varsta : 58Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3105Localizare : BucurtestiJoburi/Distractii : Animeuri,muzik,filmeStare de spirit : Dupa anotimp

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyDum Dec 06, 2009 3:24 pm

Tokio Hotel Cc8dec3a36
Sus In jos
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyLun Dec 07, 2009 10:47 am

ce imi place poza aia..in care sunt toti patru:X:X..sunt atat de draguti:))...."fetitele PowerPuff":XX:X:X
Sus In jos
Kristine
Kristine
Admin

VarsatorCal
Varsta : 58Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3105Localizare : BucurtestiJoburi/Distractii : Animeuri,muzik,filmeStare de spirit : Dupa anotimp

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyVin Dec 11, 2009 3:25 pm

Tokio Hotel Fri2Tokio Hotel L934da4ab16694557a144feTokio Hotel A5f27889d8d5Tokio Hotel 897117978c01
Sus In jos
katya_TH
katya_TH
Ultra user

VarsatorCocos
Varsta : 31Data de inscriere : 17/11/2009Numarul mesajelor : 298Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit :

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyJoi Dec 17, 2009 1:14 am

Tokio Hotel Tokio-Hotel-EMAs-2009-3-tokio-hotel-8958669-600-506
Tokio Hotel 2009_sept_tokio_hotel
Tokio Hotel 00026611
Tokio Hotel Tokio-hotel-summer-song
Tokio Hotel New-TH-Pics-2009-tokio-hotel-7627812-600-449
Tokio Hotel Tokio_Hotel1
Sus In jos
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyJoi Dec 17, 2009 11:58 am

marfa..ce imi plake poza in care sunt ei 2...pen-ultima....Tokio Hotel 820988...este prea marfa:))..eu o am pe destop:>
Sus In jos
Kristine
Kristine
Admin

VarsatorCal
Varsta : 58Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3105Localizare : BucurtestiJoburi/Distractii : Animeuri,muzik,filmeStare de spirit : Dupa anotimp

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyVin Dec 18, 2009 3:03 pm

Faptul k sunt f populari sunt chematzi in tot felul de emisuni,
poate pt k sunt mai tot timpul pe drumuri sau departe de familie
au invatzat sa se descurce si singuri si in bucatarie ,cea ce nu o sa vedetzi la multzi baietzi de varsta lor si poate nici mai mari... Tokio Hotel 50932

Tokio Hotel Tokio+Hotel+TH+d
Sus In jos
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptySam Dec 19, 2009 3:50 am

oo da.....ffoarte tare..sooper cool..sa stie sa gateasca:>......deki eu de moolte ori ii compar cu sor'mea:)).....ea nu stie sa gateasca...si este fat5a:))
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyDum Feb 14, 2010 1:28 am

Eu stiam ca Tom e mai mare cu 20 minute decat BIll
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Kristine
Kristine
Admin

VarsatorCal
Varsta : 58Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3105Localizare : BucurtestiJoburi/Distractii : Animeuri,muzik,filmeStare de spirit : Dupa anotimp

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyLun Feb 15, 2010 12:35 am

Doamne ce am deformat pagina asta .Scuze Tokio Hotel 571882
Stiu ca este cam tarziu ,dar totusi Drinni nu se poate face nimic ca sa revina la o forma mai mica?
Sus In jos
Kristine
Kristine
Admin

VarsatorCal
Varsta : 58Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3105Localizare : BucurtestiJoburi/Distractii : Animeuri,muzik,filmeStare de spirit : Dupa anotimp

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyLun Feb 15, 2010 12:37 am

Am gasit poza asta este prea frumoasa ca sa nu o postez cel putin mie imi place foarte mult.
Tokio Hotel Ed3bada68923
Sus In jos
Laly;X
Laly;X
Ultra Postator

LeuTigru
Varsta : 25Data de inscriere : 31/01/2010Numarul mesajelor : 679Localizare : Joburi/Distractii : party-urile XDStare de spirit : ..Good

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyLun Feb 15, 2010 12:43 am

si mie imi place.rau Tokio Hotel 494856
Sus In jos
Bratly Ratfy
Bratly Ratfy
Ultra Postator


Varsta : Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 1255Localizare : NavodariJoburi/Distractii : muzica,filme,animeuriStare de spirit : optimista

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyLun Feb 15, 2010 6:08 am

e atat de frumoasa shie ei sunt atat de dragutzi Tokio Hotel 494856 Tokio Hotel 494856
Sus In jos
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel EmptyMar Ian 11, 2011 8:20 pm

Ador ultima poza
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat




Tokio Hotel Vide
MesajSubiect: Re: Tokio Hotel   Tokio Hotel Empty

Sus In jos

Tokio Hotel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All in One - Crazy 4 Us :: Scream For Tokio Hotel :: Membri trupei Tokio Hotel-
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente