All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

All in One - Crazy 4 Us

All in One place, is fucking crazy! Bine ati venit pe All in One - Crazy 4 Us!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  Contacteaza-ne!  About Us  Regulament  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Castiga IMVU CREDITS  

 

Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania Vide
MesajSubiect: Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania   Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania EmptyLun Dec 07, 2009 9:02 am

In ultimele zile am primit prin formularul de contact al site-ului
mai multe mesaje care ne anuntau ca exista o petitie online semnata de
aproape 9000 de fani Tokio Hotel.
Sustinatorii ei isi doresc sa vada Tokio Hotel in concert in Romania
si ne intreaba daca "exista vreo sansa sa ii aducem pe tokiohotel in
romania doar prin realizarea unei petitii". Petitia Tokio Hotel este aici.
Lucrurile nu sunt atat de simple; dac-ar fi fost - semnam petitii (si aveam concerte) cu U2, Bon Jovi sau Eminem.
Iata pe scurt cum ar putea ajunge Tokio Hotel sa cante in Romania in 2010.
Prima conditie e ca fanii sa-i vrea aici, sa existe interes
pentru acest concert si suficienti participanti la concert platitori de
bilet. Aceasta prima conditie pare a fi indeplinita, judecand dupa
frenezia din internet referitoare la Tokio Hotel.
A doua conditie e ca formatia sa aiba programat un turneu
pentru anul viitor in Europa. Daca Tokio Hotel canta sase luni in
Statele Unite, nu vor trece oceanul pentru un singur concert (in
Romania). Veste buna si aici: formatia se afla in turneu european in
2010. Din februarie pana in aprilie trupa concerteaza prin marile orase
ale Europei - Paris, Barcelona, Praga, Lyon, samd. Se apropie destul de
tare de Romania la sfarsitul lui martie: pe 30 canta la Viena. Si
apropierea fata de tara noastra e importanta: o formatie cu concerte
doar in vestul europei e putin probabil sa ajunga in sud-estul
continentului pentru un singur concert.
A treia conditie ar fi ca trupa sa aiba unde sa cante - o sala care sa indeplineasca cerintele
impuse. Daca vorbim de februarie-aprilie concertele se desfasoara
indoor (vezi lista cu locuri in care concerteaza Tokio Hotel). Cea mai
mare sala din Romania este Polivalenta - 8000 de spectatori pot sa
intre fara probleme acolo.
A patra conditie (este una din cele mai importante) ar fi ca acest concert sa fie PROFITABIL.
Adica organizatorul lui sa fie aproape sigur ca poate plati formatia
(care nu este deloc ieftina!) cu banii incasati din bilete. In cazul in
care apare si un sponsor, socotelile se simplifica putin.
Acest lucru trebuie clar inteles de fani, de fanii oricarei
formatii: concertele nu sunt evenimente de binefacere. Concertele ajuta
formatia sa traiasca si pe organizator sa puna la cale alte si alte
concerte. Adica ele trebuie sa fie profitabile. Cu alte cuvinte, banii
din biletele trebuie sa acopere macar toate cheltuielile legate de
organizare si sa plateasca trupa. Asta fara ca pretul biletului sa fie
astronomic, ca sa poata veni cat mai multi doritori la concert.
Si pentru ca aici poate fi cheia, cati bani ai fi dispus sa dai pe
un bilet la concertul Tokio Hotel? (pretul in medie pentru un concert
european Tokio Hotel este de 40 de euro/bilet, adica peste 160 de lei)

(SURSA BESTMUSIC.RO)
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania Vide
MesajSubiect: Re: Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania   Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania EmptyLun Dec 07, 2009 9:02 am

Cum ar putea veni TH in Romania?
Pe site-ul http://www.bestmusic.ro
ni se explica care sunt conditiile care trebuie indeplinite pentru ca
Tokio Hotel sa vina in Romania. Exista si un chestionar legat de suma
pe care am fi dispusi sa o platim pentru un bilet.
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania Vide
MesajSubiect: Re: Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania   Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania EmptyLun Dec 07, 2009 9:10 am

pai nu ne-ai zis tu:|?
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania Vide
MesajSubiect: Re: Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania   Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania EmptyLun Dec 07, 2009 9:15 am

hemm...nu stiu
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Kristine
Kristine
Admin

VarsatorCal
Varsta : 58Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3105Localizare : BucurtestiJoburi/Distractii : Animeuri,muzik,filmeStare de spirit : Dupa anotimp

Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania Vide
MesajSubiect: Re: Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania   Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania EmptyLun Dec 07, 2009 12:21 pm

Dak ash sti k vin ash platii si 2 bilete ,unul pt mine si unul pt altcineva care ar vrea sa mearga cu mine la concert k sa nu fiu singura,macar de ar veni Th.
Apoi problema cu sponsori cred k a ramas aceiash k si acum 2 ani,2007,pt k cel mai mare numar de fani TH sunt minori.Sponsori ar putea atunci sa fie doar posturi de televiziune,radio,ceva brenduri de racoritoare si in rest...Cei cu tigarile nu pot,alcool nici asta nu se poate,va fi destul de greu .
Dar sa nu vedem totul in negru poate mai e o sansa,o speranta si cum se spune speranta e ultima care moare.
Sus In jos
Kristine
Kristine
Admin

VarsatorCal
Varsta : 58Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3105Localizare : BucurtestiJoburi/Distractii : Animeuri,muzik,filmeStare de spirit : Dupa anotimp

Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania Vide
MesajSubiect: Re: Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania   Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania EmptyLun Dec 07, 2009 12:26 pm

Ce nu inteleg eu in concertele pe care le-au sustinut in Italia ,in USA,In Mexic am vazut f multi adulti in public,oare la noi nu nu sunt si alti adulti care sa ii asculte inafara de mine?
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania Vide
MesajSubiect: Re: Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania   Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania EmptyMar Dec 08, 2009 4:07 am

Pai crezi ca Emil nu ar merge?
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Kristine
Kristine
Admin

VarsatorCal
Varsta : 58Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3105Localizare : BucurtestiJoburi/Distractii : Animeuri,muzik,filmeStare de spirit : Dupa anotimp

Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania Vide
MesajSubiect: Re: Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania   Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania EmptyMar Dec 08, 2009 2:30 pm

Nu el este f comod.am mai discutat problema asta cand au fost ale trupe straine la noi,park Linkin Park,a spus k e mult mai bn acasa in fotolui.
Eu am fost acum cativa ani la Directia 5 si mi-a placut f mult,am cantat de nu mai aveam voce a2a zi.
Anul trecut am fost la concertul de Craciun al lui Banica si am fost dezamagita,park tot publicul era format din ,,pensionari'',nici un pic de manifestare asa la insistentele interpretului park s-au ridicat in picioare ...
Eu ash merge nu de alta dar o data in viatza ash avea sansa asta.
Dar sa vina ei si restul vine de la sine Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania 750519
Sus In jos

Continut sponsorizat




Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania Vide
MesajSubiect: Re: Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania   Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania Empty

Sus In jos

Conditii pentru Tokio Hotel sa vina in Romania

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All in One - Crazy 4 Us :: Scream For Tokio Hotel :: Muzica Tokio Hotel-
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente