All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

All in One - Crazy 4 Us

All in One place, is fucking crazy! Bine ati venit pe All in One - Crazy 4 Us!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  Contacteaza-ne!  About Us  Regulament  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Castiga IMVU CREDITS  

 

Das Haus Tylosin

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyMier Iun 29, 2011 9:48 pm

Ce am prescurtat !?
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 1:29 am

"nvm" nici in engleza nu folosesti prescurtari
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 9:54 am

aha, bine. bagi next-ul ? : ]
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 10:23 am

putin mai tarziu, ca mai am de copiat vreo 2 pagini
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 10:24 am

Inca un personaj:

Chip:

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Main.php?g2_view=core
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 10:26 am

dar hai odata cu nextul : ((
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 10:32 am

acusica
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 10:32 am

eu zic ca merita sa astepti
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 11:20 am

CAPITOLUL 5
MOARTEA DOMNULUI FRANZ






Era 13 octombrie 2009 si era marti.Adolescentii adunau frunzele din gradina Casei Tylosin.Desi copiii faceau si aranjau curtea, casa tot infricosatoare era...
Britney impreuna cu Anca adunau frunzele de langa tufisuri, iar sub unul dintre ei a gasit un pantof.Britney dorea sa il traga de acolo cu furca si infinge brusc furca in acel pantof, iar cand sa scoata pantoful, scoate doar furca pe care se gasea sange, dar nu mult.Britney se apleaca sa vada de ce era sange in pantof si de ce a scos furca asa greu din pantof.
In momentul cand da o creanca din tufa la o parte si vede un picior, in acel moment Britney ramane fara voce si cu ochii larg deschisi, fara sa poata respira, incearca disperata sa-i spuna Ancai ce a vazut, dar a fugit repede dupa Chip si-l aduce acolo, iar el ii cheama pe restul, iar Jessica cu Nina au mers dupa Klaus.
Ce era in tufa?Cine era sub tufis?Pe cine a injunghiat Britnei in picior?
Cand Klaus a ajuns in gradina si a vazut a spus:
-E Franz, instalatorul care nu a venit sa repare centrala.
-Ce?intreaba Britney dupa ce isi recapata vocea.
-Vedeti voi...El este Franz, cel care trebuia sa vina primul sa repare centrala pe lemne, dar nu a mai ajuns.
-Oh saracul, spune Lynn, ce varsta o fi avut?
-Il cunosc de mult, avea 53 ani.Acum treuie sa chem politia sa i-a cadavrul de aici, asa ca plecati in casa si nu va mai faceti griji, politia va rezolva totul.
Cadavrul domnului Franz era deja gaurit pe fata de la viermi, iar ochi erau mancati, era inghetat si ud, peste tot avand frunze uscate si noroi, prin care se vedeau viermi care ii ieseau din el.
Intrebarea ramane:Ce sa intamplat cu domnul Franz acum cateva zile?
Domnul Franz isi facea munca cum trebuie.De obicei vine sa vada ce are de facut, apoi pleaca si aduce piesele si ce are nevoie penru a putea repara instalatia defecta.
Dupa cum stim de la inceputul acestei povestiri, Klaus a mentionat Klar ca e interzis in unele camere , mai exact in podul si beciul casei.Klaus are un motiv bine intemeiat.
El incearca sa aibe grija de locuitorii casei.
In pod si beci se gasesc spirite ucigase, care probabil l-au atacat pe domnul Franz.Spiritele nu ataca locuitorii casei niciodata, dar atunci cand sunt deranjate sau le este foame, ataca vizitatorii sau cei care pasesc in curtea casei sau in casa, dar fara sa fie vazute in momentul in care ataca.
Ele ataca doar pe ploaie, pe vant puternic, cand e ceata si frig, cand ninge.
De daca aceasta era doarte frig si ceata era deasa.
Copiii erau in casa impreuna cu Klaus care era in biroul sau, iar dna Luzy era in bucatarie.
Aceste spirite aaca si cei ce le deranjeaza locul.
Spiritele ataca repede si puternic.Ele iasa din podul casei sau din beci si isi cauta victima si se hraneste cu sufletul si inima ei. Ele scot un sunet de inalta frecventa, sunand ca viscolul sau ca niste oameni care plang.
Fiecare victima ajunge si ea un spirit similar, care se hraneste cu sufletul si inima oamenilor.
Ele izbesc in pieptul victimei si in zdrobesc, apoi iasa prin spatele lui rupandu-i coloana, din cauza fortei cu care ataca.
Klaus stie despre acest lucru, dar incearca sa aibe grija de copii si oameni, fara a spune niciodata de ele.
Klaus a incheiat un fel de pact cu spiritele si de aceea nu ataca locuitorii casei, ele pleaca odata pe luna in toata lumea si ataca mai multi oameni pentru a putea sa se traiasca.


..............



-Mie imi pare rau de instalator, chair daca nu l-am cunoscut niciodata, spune Misha.
-Da, pacat, mie imi este frica, oare de ce a murit si a ajuns in tufis?intreaba speriata Delia.
Britney era inca socata, mai ales ca a infipt furca in piciorul acelui cadavru.
-Eu ma gandesc ca a fost omorat de cineva si apoi ascuns in tufis, considera Ashley.
-Klaus a spus sa nu ne facem atatea griji noi, ca se ocupa politia de caz, le aminteste Anca.
-OK!Haideti sa ne spalam si sa luam cina, ca asa a spus Luzy, vine Daniela din bucatarie si le spune.
Copiii au mancat foarte putin ca era foarte socati si apoi au mers in camerele lor.
Ziua asta a fost o zi groaznica pentru toti. 13 marti.

Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 11:26 am

:o 13 si era vineri, nu? adica e zii cu ghinion :-ss oaiiiii :-ss

Hai baga inca un next : ((

e genial 8->
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 11:38 am

Defapt era 13 Marti, verifica calendarul Das Haus Tylosin - Pagina 2 820988
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 11:40 am

Nu am calendar. Aa, era 2009 .
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 12:03 pm

Capitolul 6
PREGATIRI PENTRU HALLOWEEN




Adolescentii erau pe ganduri, din cauza a ceea ce au vazut pe 13 Octombrie.
Acum este vineri, 16 octombrie si e ultima zi de scoala din saptamana.
Scoala cu coridoarele mari arata pe exterior de parca era o cladire din evul mediu, dar in stare foarte buna.Culorile scolii erau rosu si negru.
Directorul, care isi iubea scoala, purta de obicei o cravata rosie si camasa neagra, iar pe uniformele care li s-au impus eleviilor erau tot pe culorilescolii. Baietii purtau pantaloni negri, pantofi negri, camasa alba, vesta pe rosu si negru si cravata rosie, iar fetele purtau ciorapi lungi albi, pusta scurta neagra, camasa alba cu decolteu si vesta rosie.La gat purtau o esarfa rosie.
Directorul scolii a facut iarasi careu in sala de sport pentru a aminti ca vine Halloween si va trebui impodobita scoala cat mai infricosator, dar sa incerce sa respecte culorile scolii, pe langa impodobit elevii, vor trebui sa vina costumati si va fi un bal la care se va premia cel mai frumos costum.
Coridorul principal trebuie facut cel mai infricosator, incepand cu intrarea in scoala pentru a inspaimanta elevii si cei care cor intra in scoala.
In aceasta scoala Halloween se sarbatoreste timp de 5 zile, patru zile inainte de halloween si ziua de 31 Octombrie.
Domnul director Pilze a pus o lista si un pix pe un pupitru pe care s vor inscrie elevii care se vor ocupa de coridorul groazei, sala de bal si restul scolii. Cei din Casa Tylosin s-au inscris cu totii, mai putin Delia, care era o fricoasa si jumatate, alti elevi din scoala nu au vrut, deoarece trebuiau sa stea mult dupa ore si sa aranjeze scoala.
Imediat cum au ajuns acasa, copiii au inceput sa vina cu idei pentru "Scoala groazei", asa cum a supranumit-o Jeremy.


............




Mai intai isi pregateau costumele si apoi au inceput sa ramana la scoala pentru a putea decora totul asa cum au vrut.
Intrarea in scoala era decorata ca intrarea in "Halloween Town" din "Nightmare Before Christmas", pe pereti erau proiectate secvente din filme de groaza, gen "Nightmare Before Christmas", "Corpse Bride", "Coraline", seria "SAW" si "Nightmare on Elm Street", pe langa proiectiile sonore si video de pe peretii de pe coridor si sala de sport, mai erau pusi dovleci scobiti, multe fantome false, mumii, zombi si multe alte creaturi specifice zilei de Halloween, pe jos si pe pereti se putea observa sange fals, panze de paianjen, sunetele de fantome, lupi si cele din filmuletele proiectate pe pereti se auzeau se auzeau prin toata scoala, prin sala de sport era un cimitir fals, prin care se vedeau maini iesind din oamantul fals, era cu adevarat infricosator si unele locuri, infricosator de scarbos.
Scoala era pregatita pentru HALLOWEEN.
Domnul Pilze i-a felicitat pe adolescentii straini.
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 5:17 pm

Taree.

Next!
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 7:16 pm

saptamana viitoare, ca nu am timp sa postez urmatorul
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyJoi Iun 30, 2011 8:30 pm

Bine. Asteptam.
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyVin Iul 01, 2011 3:35 am

next : [
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyVin Iul 01, 2011 4:11 am

Am sa scriu next, dar in mai multe parti...
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyVin Iul 01, 2011 5:31 am

ok.
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyVin Iul 01, 2011 7:20 am

N-are nimic doar pune O_O
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyVin Iul 01, 2011 8:32 am

ai rabdare, ca si eu am lucruri importante de facut Das Haus Tylosin - Pagina 2 63219
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/
avatar
Stefania
VIP
VIP

LeuBivol
Varsta : 26Data de inscriere : 06/02/2010Numarul mesajelor : 2803Localizare : SlatinaJoburi/Distractii : Imi place sa editez fotografii, chiar daca nu imi prea reusesc.Stare de spirit : Plictisita, nervoasa, speriata

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyVin Iul 01, 2011 8:56 pm

Am rabdare. Pot sa astept.
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro
Joe Temă ;3
Joe Temă ;3
Ultra Postator

VarsatorTigru
Varsta : 26Data de inscriere : 14/11/2009Numarul mesajelor : 3106Localizare : IlJoburi/Distractii : Zăpadăăă . Stare de spirit : Day in day out..

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptySam Iul 02, 2011 10:24 am

Astepttttttt.
Sus In jos
Alexa
Alexa
Ultra Postator

TaurSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 20/06/2010Numarul mesajelor : 665Localizare : PlutoJoburi/Distractii : Muzica,plimbare,filme etc.Stare de spirit : Depinde cat dorm noaptea

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptySam Iul 02, 2011 11:49 pm

Ma alatur si eu la asteptare
Sus In jos
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Admin

TaurCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 21/08/2008Numarul mesajelor : 3783Localizare : Altenbuch, Bayern, GermanyJoburi/Distractii : Play GuitarStare de spirit : Pff...depinde de circumstante...

Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 EmptyDum Iul 03, 2011 5:49 am

maine poate il pun...doar ca nu prea am timp din cauza mutarii
Sus In jos
https://all-in-one.forumgratuit.ro/

Continut sponsorizat




Das Haus Tylosin - Pagina 2 Vide
MesajSubiect: Re: Das Haus Tylosin   Das Haus Tylosin - Pagina 2 Empty

Sus In jos

Das Haus Tylosin

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All in One - Crazy 4 Us :: Fan Fiction :: Fan Fiction-
Creati un forum gratuit | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente