All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Hey! Bine ai venit pe All in One - Crazy 4 Us! Ce zici sa te conectezi sa poti sa iti lasi parerea pe aici?
All in One - Crazy 4 Us
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

All in One - Crazy 4 Us

All in One place, is fucking crazy! Bine ati venit pe All in One - Crazy 4 Us!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  Contacteaza-ne!  About Us  Regulament  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  Castiga IMVU CREDITS  

 

Dead Angel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ale
Ale
Ultra user

PestiSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 27/07/2010Numarul mesajelor : 453Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit : ...

Dead Angel Vide
MesajSubiect: Dead Angel   Dead Angel EmptyVin Mai 27, 2011 9:40 am

Dead Angel




Alexis's pov

-Pffff nu mai ajungem??
-Ajungem imediat.Nu te mai agita!

Imi dau ochii peste cap si ma intind plictisita pe bancheta din spate.Scot playerul din geanta si ma chinui in jur de 5 minute sa-mi deznod castile.Dupa ce in sfarstit reusesc, aud un urlet puternic si tot ce mai pot sa vad e un abis negru.
...................................................
"Uite! Se misca!"
"Dati-va mai in spate!"
"Lasati-o sa se trezeasca!"

Un miros intepator de spirt imi "gadila" simturile.Incerc sa deschid ochii insa ei se opun total vointei mele.Incerc sa tip dar buzele mele nu vor sa se miste.Tot ce pot sa fac e sa stau si sa incerc sa deslusesc zumzetul de voci.Oare sunt in capul meu sau langa mine?Defapt where the Hell am I?
"Sa cheme cineva un doctor!Nu se trezeste!"
Spirt?Doctor?WTF?!?Ce caut la spital?Si ce-i cu sunetul asta infernal?Parca imi fluiera cineva in urechi..Sa-l opreasca cineva!
Dar gandurile imi sunt intrerupte de alte voci care nu inceteaza sa rasune din toate colturile incaperii.Nu inteleg nimic din ce tot bombane pe acolo.O singura voce imi atrage atentia.O voce calda, clara...vocea LUI.
"Ce face?Cum se simte?S-a trezit?"
"Nu...asteptam de ceva timp.."

Simt cum o mana tremuranda o cuprinde pe a mea si o ridica,lipid-o de pieptul lui.Puteam sa-i simt inima cum batea haotic in incercarea de a evada.Parfumul lui ma invaluia si-mi da acea senzatie de libertate de care aveam atata nevoie...Eram prizoniera in propriul corp!
"Ramai tu cu ea?"
"Da.Mergeti linistiti."

O briza usoara ma face sa tresar, apoi aud usa inchizandu-se.A mai ramas cineva aici? HELLO!! Sunt singura?Era atat de bine cand ma tinea de mana...Unde dracu a plecat?Mmmm nu a plecat nici unde.Parfumul lui inca pluteste prin aer..Il simt tot mai aproape.Sta langa pat.Ce naiba face acum?E atat de aproape! Ii simt respiratia calda..e deasupra mea..deasupra buzelor mele care tanjesc dupa saruturile lui..F*ck!De ce nu pot sa vad nimic?Ce ma enerveza chestia asta!Ceva fierbinte imi atinge mana si o ridica...il simt cum isi lasa grijuliu capul pe pieptul meu.Imi doresc sa ma trezesc si sa-l strang in brate,sa-l sarut,sa fie al meu..doar al meu!Sunt egoista?Deloc!Pur si simplu imi traiesc viata!
AAAAAAAAAAAAAAA! Again sunteul ala ingrozitor! Sa-l opreasca cinevaaa!
_____________________________________________________________________
well, m-am gandit si eu sa imi incerc norocul cu un fic Dead Angel 820988 sper sa va placa, si daca sunt nelamuriri, nu ezitati sa intrebati Dead Angel 471606
Sus In jos
alice_bill
alice_bill
Ultra user

ScorpionCocos
Varsta : 30Data de inscriere : 03/11/2009Numarul mesajelor : 103Localizare : Humanoid CityJoburi/Distractii : Stare de spirit :

Dead Angel Vide
MesajSubiect: Re: Dead Angel   Dead Angel EmptyLun Mai 30, 2011 7:54 am

Asa, avem un fic nou Dead Angel 471606. Ma bucur.
Sa incep cu inceputul, m-a nedumerit aceasta prima parte. M-a bagat in ceata.
Eu banuiesc ca este vorba de un accident de masina, altceva nu inteleg ce ar putea fi.
Si cine este El? Ce semnifica El pentru Ea? Nu ai dat niciun nume, asta este un plus la mister, deci e bine.

Acum este la spital, deci clar a avut loc un accident. Sunt atat de curioasa cum vor evolua lucrurile in aceasta poveste! Deoarece finalul acestei prime parti m-a lasat in aer.

Nu mi-a placut excesul de " ..." Poti folosi virgula sau pur si simplu punctul in locul acelor puncte de suspensie. Ar fi mult mai usor pentru tine si ar da mult mai bine la aspectul textului cat si la corectitudinea sa din punct de vedere gramatical.

In rest consider ca totul a fost ok.
Astept continuarea! Dead Angel 471606
Sus In jos
Ale
Ale
Ultra user

PestiSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 27/07/2010Numarul mesajelor : 453Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit : ...

Dead Angel Vide
MesajSubiect: Re: Dead Angel   Dead Angel EmptyMar Mai 31, 2011 6:01 am

da. ai dreptate. a fost un accident de masina. "el" este prietenul ei si finalul...stii aparatele alea din spital care piuie? alea care te tin in viata si cand nu-ti mai bate inima, scot sunetul ala urat..tiuitul ala.. sper ca ma intelegi Dead Angel 50932 si "..." e obisnuinta. asa scriu , indiferent ce scriu, dar multumesc de sfat. o sa tin cont de el :]
Sus In jos
Ale
Ale
Ultra user

PestiSobolan
Varsta : 28Data de inscriere : 27/07/2010Numarul mesajelor : 453Localizare : Joburi/Distractii : Stare de spirit : ...

Dead Angel Vide
MesajSubiect: Re: Dead Angel   Dead Angel EmptyMar Mai 31, 2011 6:04 am

Tom's pov

“I hate you when you’re gone!
I hate you turn me on!
I hate the way I need you
When I don’t know where you are!”



Butonez plictisit telecomanda asteptand sa sune...10 minute..20..30...1 ora!?!De ce nu mai suna?Pfff trebuia sa ajunga deja..Unde o fi?Si de ce nu suna?Gata!O sunt eu!
..............................................
De ce nu raspunde?Nu aude telefonul?Poate e pe silent...sau nu vrea sa raspunda....sau poate...o nu!
-Biiiiiiiiiiiiill!!
-Da??
-Ce faci?
-Vorbesc la telefon.Pleaca!
-Scuze!

Ce naiba e si cu asta?Ma intorc bombanind in camera mea si ma asez pe pat.Nu iau bine telecomanda cand aud usa trantindu-se de perete si pe Bill cum urla in disperare.
-Imbraca-te si hai sa mergem!
-Ce??Unde?
-La spital.Hai!
-La spital..de ce?
-Hai odata! Iti spun pe drum.
-Bine..

Bill tura masina la maxim.Parca zburam.Deja nu mai aveam stare.Ce s-o fi intamplat?
-Deci??Care-i problema?
-M-a sunat Skizzo si..
-Cu ea vorbeai la telefon?
-Da.Nu ma mai intrerupe!
-Scuze.Spune..
-Si mi-a spus ca Alexis a avut un accident.Acum e in coma la spital si...

Am auzit doar "Alexis", "accident" si "coma".Restul a fost doar un amalgam de cuvinte fara sens.Nu mai eram constient de nimic.Nici nu stiu cum am ajuns pana in salonul ei.M-am oprit in usa,dar nu vedeam decat multa lume agitata.Ce naiba??
"Tom!"
Cineva ma striga dar nu eram atent.Mergeam spre patul ei.Eram ca un robot programat cu o tinta fixa.Vazandu-i chipul angelic simteam cum pamantul se surupa sub picioarele mele.Eram atat de neputincios in fata destinului!Apoi...nimic.Nu imi mai amintesc nimic.
..........................................................................
Deschid ochii si il vad pe Bill uitandu-se ingrijorat la mine.
-Esti okay???
Dau afirmativ din cap, neavand putere sa-mi misc buzele.
-Hai,ia niste apa!
Imi intinde un pahar cu apa si imi zambeste incurajator.Dau paharul la o parte,ma ridic de pe scaun si ma indrept spre patul ei.
-Ce face?Cum se simte?S-a trezit?
-Nu...asteptam de ceva timp...

Ma indrept sfios spre patul ei.Ii iau mana si o lipesc de pieptul meu.Tremuram tot,inima imi zvacnea puternic in piept.
-Ramai tu cu ea?
-Da.Mergeti linistiti.

Ii vedeam cum paraseau incaperea unul cate unul,lasand un curent de aer rece sa patrunda inauntru.Ma ridic de pe scaun,ma invart de cateva ori prin salon,apoi ma prabusesc ametit pe scaun.Ma uit la ea si nu-mi pot crede ochilor ce vad.Mintea mea refuza sa realizeze cele intamplate.Ma aplec deasupra ei si imi aporpii timid buzele.Vreau atat de mult sa o sarut!Dar ma ridic repede fiind speriat ca asta ar putea fi ultimul sarut.Nu vreau asta! Imi las atent capul pe pieptul ei.Ii simt inima..bataile se sting cu fiecare rasuflare.Eram atat de distras de ganduri absurde incat nu am realizat cand inima ei a incetat sa bata...
________________________________________________________
Sus In jos

Continut sponsorizat




Dead Angel Vide
MesajSubiect: Re: Dead Angel   Dead Angel Empty

Sus In jos

Dead Angel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
All in One - Crazy 4 Us :: Fan Fiction :: Fan Fiction-
creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente